Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mit dolgozik? Mennyire...

Ki mit dolgozik? Mennyire biztos az állása?

Figyelt kérdés
Én nagyon félek, hogy elvesztem a munkámat. Ha ez megtörténik nem is tudom hova mennék dolgozni. Lakáshitelem van (természetesen). Félek, hogy elvész amiért eddig dolgoztam... :(
2009. márc. 13. 21:34
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Én recepciós vagyok egy közepes méretű szállodában. Sajnos a turizmust is nagyon megterheli a válság. Januárban például olyan levelet kaptunk a fizetésborítkban, hogy meghatározatlan ideig nem fizetnek túlórapénzt (ami ugye a mi szakmánkban - mivel folyamatos szolgáltatást kell biztosítanunk - szinte állandóan jelen van), csak szabadnapként lehet kivenni, esetleg.

Szerencsére nem kell félnem attól, hogy kirúgnak, mert a jelenlegi létszámnál kevesebben nem tudnánk biztosítani a 24 órás szolgáltatást, és ha mégis arra kerülne a sor, akkor van nálam frissebb és tapasztalatlanabb kolléga, akit erre a sorsra szánhatnak. Viszont a legutóbbi hírek szerint a dolgozók létszámát 10%-al csökkentik, leginkább a konyhai- és takarító személyzet egy részének elbocsátásával.

Kedves Kérdező! Nagyon sajnálom, hogy veszélyben az állásod, bízom benne, hogy nem történik meg az, amitől félsz. Neked mi a munkád? Milyen területen dolgozol?

2009. márc. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én bankszektorban dolgozom. :-( A legveszélyesebb terület... :-( Ezért vannak kétségeim az állásom megmaradása miatt.
2009. márc. 15. 08:42
 3/3 anonim válasza:
Ha félsz, hogy nem lesz munkád, vagy félsz, hogy nem lesz jövedelmed között van különbség, vigyázz! Én például nem a munkát szeretném megtartani, hanem a jövedelmet! Kezdj bele egy második jövedelmi forrás keresésébe, ha gondolod, s bár így több időt töltesz majd munkával biztosabb lessz a bevételi forásod! Ha kérdésed van, írj nyugdtan, akár priviben is.
2009. márc. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!