Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 16 éves vagyok, és műszaki...

16 éves vagyok, és műszaki eladó szakra járok.2 évig van még suli, ez idő alatt gyakorlati helyet kellet keresni, ahol a 2 év alatt gyakorlatozni fogok. De viszont lenne egy kérdésem!?

Figyelt kérdés

A media marktba mentünk el 9en a suliból, meghallgattak mindenkit.5főt vettek fel. Tegnap tudtam meg, hogy engem is felvettek, nagyon örülök. Azt mondta akivel beszéltem telefonon, hogy kell majd magán nyugdíj pénztár is. De ezt hol kell elintézni, hogy legyen?

Meg volt szó a tanulószerződésről, és a befogadó nyilatkozatról is.

Tudtok ezekről mondani nekem több információt?

Jövőhéten be kell mennem személyesen is, de én előbb szeretnék tájékozott lenni, ne ott tudjak meg mindent..


2009. márc. 15. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Sosem értettem, hogy mi ez a műszaki eladó szak. Bárki be bír állni a pult mögé termékeket árulni.
2009. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
akkor nézz utána. a kérdésem nem ez volt, hogy érted-e mi az.
2009. márc. 15. 10:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel hivatalosan szerződést kötöttek veled, kell majd a munkáltatódnak utánad különböző járulékokat fizetni (TB, nyugdíjjárulék stb...). Pályakezdőknek pedig kötelező magánnyugdíj pénztári tagnak lenni. Ez azt jelenti, hogy jelenleg 9,5% a nyugdíjjárulék, ez, ha nem vagy magánnyugdíj pénztári tag, mind az államnak megy. Ha tag vagy, akkor 1,5 % megy az államnak, a maradék 8% pedig a te magánnyugdíjpénztári számládra. Tehát ha majd oda jutsz, hogy nyugdíjas leszel, az addig összegyűjtögetett pénzt kiveheted a számládról akár egy összegben, akár havi lebontásban, sőt, ha netán elhaláloznál, mielőtt nyugdíjas lennél, az, akit kedvezményezettnek jelöltél meg, megörökli a pénzt. Míg ezzel szemben amit az államnak fizetsz, valószínűleg nem látsz belőle semmit, legalábbis annyit nem, amennyit életed során befizettél, illetve ez nem is örökölhető!
2009. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!