Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem fizetnek a munkahelyemen...

Nem fizetnek a munkahelyemen túlórapénzt, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen rengeteget kell dolgoznunk, általában hétvégén is be kell mennünk, hétköznap pedig 11-12 órákat dolgozunk, viszont se túlórapénzt, se hétvégi pótlékot nem kapunk - szóval szombat vagy vasárnap délután is annyiért dolgozunk, mint hétköznap munkaidőben (6-14ig). Mikor lázadtunk, azt mondták: Ha nem tetszik el lehet menni... -Ez idáig rendben van, csak most elég nehéz váltani, szóval aki ilyen tanáccsal szolgálna, az inkább tartsa magában. Azt szeretném tudni, milyen szervhez lehet fordulni, vagy mi a sztrájknak a hivatalos formája.

kösz előre is..


2009. márc. 15. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Sztrájk előtt a munkaügyi bírósághoz lehet fordulni.

Tudjátok bizonyítani a többletmunkát? Tételesen, mindegyiket? Ha igen - meg fogják ítélni a többletpénzt, kamatostól.


Viszont téged kirúgnak. Amit aztán szintén lehet perelni - és, ha igazad van, és a munkáltatód nem volt elég ügyes, kapsz majd valamennyi pénzt (attól függ, meddig tart a per).


Utána ismét kirúgnak - és soha többé nem fogsz elhelyezkedni. Ugyanis az új munkáltatód látni fogja, hogy volt munkaügyi pered.

2009. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bizonyítani tudjuk, 17 dolgozó jelenléti-íve és fizetési papírja csak elegendő bizonyíték...

Válaszodból arra követeztetek, hogy tűrnünk kellene...

(Talán a főnököm vagy...) ;-)

2009. márc. 15. 18:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezért pontoztál le? Nagyon köszönöm...

Ha gondolod, vágj bele. De akkor előre írjátok le a tanúvallomásokat! Ugyanis már hallottam olyanról, ahol csak előtte volt nagy az emberek hangja. Amikor tanúskodni kellett volna, egészen csöndesek lettek.

A munkáltatódnak biztosan lesz jó ügyvédre pénze. Nektek?

Ráadásul együtt sem lehet beperelni: egyesével kell, mindenkinek külön-külön. Jó, ha az első megnyeri, a többinek már könnyebb.

2009. márc. 16. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Be kell menni a Munkaügyi Felügyelőségre. Én már láttam ilyen ellenőrzést. Megjelent 10 munkaügyi ellenőr a cégnél mindenki leállt és külön-külön kihallgatták a dolgozókat és a vezetőket. Aki nem mond igazat azt megbírságolhatják. A tanuvallomások és a dokumentumok alapján milliós bírságra számíthat a cég. Elvileg soha sem derül ki, hogy ki jelentette fel a céget. Az viszont benne van a pakliban, hogy a bírság miatt felszámolja a céget a vállalkozó és mindenki mehet isten hírével.
2009. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, senkit nem pontoztam le, a válaszokat bárki értékelheti, nekem mindkettő hasznos volt, mindkettőből szereztem új információt. Köszönöm. Üdv.
2009. márc. 17. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!