Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó a Jutalékos fizetés?

Jó a Jutalékos fizetés?

Figyelt kérdés

Már nagyon sok helyen látom,hogy versenyképe,jutalékos fizetést akarnak adni,semmi fixet!Ez mire jo szerintetek?Miért van ez?Én fix munkahelyet szeretnék,mégis mindig az ilyenek találnak meg!Feladtam álláskeresési hirdetést,kikötöttem hogy csak fixfizetésü munka érdekel,és még azért is ezzel keresnek meg!!

Mit gondoltok a jutalékos fizetésről?


2009. márc. 17. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jó beszélőkéd, és sok buta ismerősöd akkor hajrá. Ellenkező esetben inkább hagyd ezeket.
2009. márc. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mellette van-e fix bérezés, vagy CSAK jutalék... Úgy tudom, nem lehet kizárólagosan jutalékon alapuló fizetés, de nem mindegy, hogy minimálbért kapsz, vagy havi félmillát mellé...

Azt is gondold meg, hogy maga a munka tetszene-e annyira, hogy bevállald a jutalékból eredő kockázatot, vagy inkább a biztonságra hajtasz. Ezt mindig a munkavállalónak kell eldöntenie.

Én is állást keresek, így tudom, hogy most bármilyen lehetőséget meg kell ragadni. Aztán később még válthatsz, ha kiderült, hogy nem álmaid állása.

2009. márc. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én csak jutalékosra gondoltam,ahol nincs fix!Nekem van egy kisfiam,és ezért kérdezem hogy érdemes e bevállalni egy ilyet?Őt egyedül nevelem,és most azért vacilálok.
2009. márc. 17. 09:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó, mert egyzserűen nem tervezhető. Sok helyen jártam már ahol pedig ennek az ellenkezőét állítják.

Én szermély szerint a fix fizetést szeretem, mert lehet rá számítani, hogy igenis minden hónapban megkapod ua-t az összeget. Egyszerűen biztosabb.

2009. márc. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, én nem tudnék egy fix fizetésből kijönni, mert mondjuk alig keresel 200-250 ezret, az alapból semmire nem elég, és tök mindegy, hogy te milyen jó vagy a munkádba a kolléga meg nem, akkor is ugyanannyit kaptok.Ezen kívül pl: egyik hónapban lefotóznak gyorshajtásért,+30 ezer, plussz 30 ezerrel többet telefonáltál, akkor hogy jössz ki? Soha nincs esélyed rá, hogy egyszer egyenesbe hozd magad!Azonkívül nincs arra lehetőség, hogy valamelyik hónapban kicsit többet keresel, és elmenj kicsit külföldre nyaralgatni, pihengetni.
2011. márc. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi véleményem ? az, hogy iszonyat bizonytalan, vigyázni kell mindenféle hiteltanácsadó, meg biztosítási ügynöki állással.


Legtöbben elvárják, hogy vállalkozó legyél, ami nem jó üzlet, én is az voltam, hiteleztem, a fizetésem nagy része járulékokra és adóra ment el.


Én azt mondom, hagyd az ilyen melókat.

2011. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!