Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet úgy munkát találni,...

Lehet úgy munkát találni, hogy az ember nem hirdetésre, hanem magától küldi el az önéletrajzát cégeknek? Van, aki így talált?

Figyelt kérdés
Foglalkoznak ezzel egyáltalán, vagy megy az e-mail a kukába? Mit kell ilyenkor a kísérőlevélbe írni? Benyalni nekik, vagy mit?
2011. júl. 1. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a recepcióra futnak be ezek a levelek, ő tovább küldi, akinek kell, volt már, hogy így hívtunk be valakit interjúra, pedig nem volt álláshirdetésünk.
2011. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Sőt, így szerintem jobban lehet, meg úgy, hogy az utcáról besétálsz és a kezükbe nyomod, ha olyan állásról van szó.
2011. júl. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Elküldheted, de akkor is nyomulni kell. Kb hetentem kéthetente hívni őket, h van-e valami. Sokszor leráznak, de ne érdekeljen, mert ha nyomulsz, akkor beadják a derekukat. Az a lényeg, h megtanulják és megjegyezzék a neved. Olyan ez, mint a reklám a tv-ben.
2011. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
"hetente"
2011. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Tobb eselyed van mintha meghirdetett allasra jelentkeznel, mert a meghirdetettre szazan is bekuldhetik a cv-juket, mig ha csak ugy elkuldod, akkor valoszinu abban az idopontban te vagy az egyetlen. Sok ismerosom kapott igy munkat. En is.
2011. júl. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó nektek! :(
2011. júl. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan küldd el az önéletrajzod, és valami motivációs levelet.


És eszedbe se jusson ennyire nyomulni "Kb hetentem kéthetente hívni őket" meg hasonlók, ezzel inkább feketelistára kerülsz. Kivéve persze, ha értékesítési képviselőnek jelentkezel, ahol épp az ilyen nyomulást várják el :))

2011. júl. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én küldtem már így, még motivációs levelet sem írtam hozzá, aztán pár hónap múlva felhívtak, hogy van egy állás, amire szívesen felvennének, de addigra nekem már nem volt aktuális. Szóval egy próbát mindenképp megér, veszíteni nem lehet rajta.
2011. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, szerintem nem érdemes hivogatni. A mi cégünknél minden hívást a recepciós fogad, ilyet nem fog tovább kapcsolni, ha érdekli a főnökséget az illető, tutira felhívja.

Szabad tudni, milyen munkakör?

2011. júl. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vad-Ász válasza:

én személy szerint néhány cv-vel a kezemben megindultam és beadtam pár helyre.

próbáltam egyből a főnöknek adni,volt hogy pár percig beszélgettünk is.

de máshol csak a recepcióig jutottam.

szóval ezek alapján inkább küld be minthogy várd a hirdetést.

2018. szept. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!