Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás Betegápolóként, jó...

Diplomás Betegápolóként, jó angol, német nyelvtudással, hogyan lehet külföldön munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Érdekelnének azok a lehetőségek tapasztalatok, melyek a haza munkaközvetítőket, amik külföldre csábítanak, kihagyva, hogyan lehet (angol,német) nyelvtudással, diplomás betegápoló végzetséggel külföldön munkát talalni egy 26 éves férfinak?

MINDEN ÉRDEKEL A TÉMÁVAL KAPCSOLATBAN:

-Mennyit lehet keresni???


-Tapasztalatokat, véleményeket, hogyan bánnak velük?

A kijutás menete.


-Az ápoló irányzaton belül melyek a legkeresettebbek külföldön/hazánkban , a legjobban fizetettek: aneszteziológus vagy intenzívápoló vagy röntgenaszisztens vagy hematológiai aszisztens vagy...???


2009. márc. 30. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Németországról tudok neked beszámolni.

Szerintem, ha közvetlenül megkeresel korházakat, akkor is azonnal kapsz állást, mert olyan nagy a hiány.

A legnagyobb hiány az idősellátásban van,

Én a helyedben közvetlenül keresném meg a kórházakat. Minegyiknek van honlapja, azon a keresett betöltendő állások is fent vannak.

2009. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát országtól függ, de én olyan borzalmas bürokráciával találkoztam, hogy eddig ahányszor neki fogtam, mindig elakadtam. Én mentőtiszt vagyok, odáig rendben is volt minden amig a lefordított papírjaimat látták, a probléma akkor kezdődött, amikor megtudták, hogy magyar vagyok ... hát sajnos ez van, de azért sok sikert! Kitartást, lehet hogy más országban könnyebb.
2009. márc. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

először is, az eekh honlapján nézd meg a külföldi szakmaelismertetés mikéntjét, ha jól tudom az ápolói diplomát elismerik a legtöbb unios országban, de meg kell nézni. egy csomó pénz, mire elismerik a szakmát, maga a procedura 17 ezer körül van, és a papirok fordíttatása sem olcsó. én röntgenezek, nekem ebből a ma magyarországon elérhető legmagasabb végzettségem van, mégis nagyon nehezen ismerik el külföldön. ebből azt vonom le, hogy a magyar eü. oktatás szar, mert én hiába vagyok szakmailag jól képzett, hiszen tekintve a hazai munkakörülményeket, az eü. gépek szinvonalát, én két darab kőből gyakorlatilag képes vagyok röntgensugarat csiholni, a papir szerint kevés. Itthon keresett minden eü. szakma, itt lasszóval kellene fogni az embereket, de éhbérért ki akar itt dolgozni háborús körülmények között. Bárhol (!) a világon kb. 10 x ennyit megkeresnek.

én is készülök külföldre, de kicsit messzebb. ha esetleg ausztrália is érdekel, írj privátot, néhány dologban talán tudok segíteni.

2009. márc. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
és azt elfelejtettem, hogy egy magyar államilag elismert c középfokú nyelvvizsga semmit nem ér ebben a szakmában. nem degradálóan értem, de egy szakmunkásnak lehet, hogy ez a feltétel, egészségügyben a felsőfokú szakmai nyelvismeret elengedhetetlen, máskülönben nem is tudnának alkalmazni. legtöbb helyen IELTS 7.0-s vizsgát kérnek, az igen kemény, nekem ötszöri nekifutásra is csak a 6.5 sikerült. csak összehasonlitásképp, a magyar középfokú c vizsga ILETS-en 5.0-t, vagyis társalgási szintet ér. ez is egy csomó pénz, Ielts-re nincs magyarországon felkészitő tanfolyam, csak vizsga van, ami alkalmanként 44 ezer forint.
2009. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utoldó válaszolótól szeretnék kérdezni: én képalkotó diagnosztikát tanulok(még csak elsőéves vagyok),de diploma után nagyon szeretnék külföldre menni(lehetőleg USA v Ausztrália-angolul beszélek),kifejezetten ezért választottam ezt a szakot,bár eddig elég megoszló véleményeket hallottam a kijutás lehetőségéről.Hogy tudnám a leghamarabb elintézni,hogy diploma után ne kelljen még éveket itthon töltenem?(A kérdés írójának üzenem;ne haragudj,hogy ide írtam én is kérdést)
2009. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia,

ba szakon szerzett diplomát elismerik külföldön is. azért hallasz különféle hireket a kijuás lehetőségéről, mert az okj-s felsőfokú okleveles képi diag. végzettséget valóban nem nagyon ismerik el, és mivel nem régen indult a szak, így nincsen ma még diplomás. mint irtam, nekem is a ma elérhető legmagasabb végzttségem van, de nem diploma, igy most én is megpróbálom a főiskolát. nyelvizsgából ielts kell, mint irtam. ha valamiben tudok segíteni, akkor írj privátot.

szia.

2009. ápr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
köszönöm a választ!
2009. máj. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2014. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!