Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Látja mindenki, milyen helyzet...

Látja mindenki, milyen helyzetben van az ország. Jövőre sokkal rosszabb helyzetben lesz. Mindenki csak ül a sejhaján, gondolja, holnap jobb lesz. HÁT, NEM! Miért nem tudunk összefogni és kialkudni az államtól a 100EZER ft-os minimálbért?

Figyelt kérdés

Ez sem sok, de jobb, mint a nevetségesebbnél nevetségesebb ajánlatért - A SEMMIÉRT!!- dolgozni.

És különben is, 4 évvel ez előtt 150 ezres minimálbért ígért a párt, ha ők kerülnek kormányra... Nem ők kerültek. De ettől függetlenül 2011-et írunk. Vagy üljünk a seggünkön és ennyi?


2011. júl. 15. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:

"És különben is, 4 évvel ez előtt "

De most nem 4 évvel ezelőtt van. Azóta kicsit sokmindenen vagyunk túl. Ha 4 évvel ezelőtti ígéret miatt szavaztál rá: bebuktad. Én például nem ígéretre szavazok.


"Miért nem tudunk összefogni és kialkudni az államtól a 100EZER ft-os minimálbért?"

Ez nem ilyen egyszerű. Mellesleg nem az állam adja a béredet, hanem a munkáltató. Akiknek egy része éppen az alacsony bérek miatt dolgoztat itt.


"Vagy üljünk a seggünkön és ennyi?"

Technikusim van, nem is a szakmámban dolgozok, soha az életben nem kerestem minimálbért.

2011. júl. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Miért nem tudunk összefogni és kialkudni az államtól a 100EZER ft-os minimálbért?"


Lehet ennyi a minimálbér, viszont ebben az esetben úgy 20-22%-ra fog kúszni a munkanélküliség, mivel sok kkv ezt nem fogja tudni kigazdálkodni!

2011. júl. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor maradjon ennyi. Jó ez így. Halmozzuk fel az adósságot...

Nem tudják kigazdálkodni... És ezt ki hiszi el?

Milliárdokról beszélnek már mindenhol, nem szarok 100 ezerről...

Nálunk is leépítés, nincs pénz (ez minden cégnél a sztori válság óta). Az mellékes, hogy minden héten új céges kocsik, új vezetők (6x annyiért, mint mi), akik nem kellenek oda.

MEgjegyzem, a volt cégemnél is tök ugyanez a helyzet.


Sőt! Azt mondták (mivel feketén fizetnek), nyugodtan menjünk az APEH-hez, őket nem hatja meg, jelentsük be őket, mert az APEH tud róla! Erről ennyit. Persze a sok birka ezt elhitte (akkor én már nem ott dolgoztam). Jah, hogy aug 20-án is dolgoztak a semmiért, az már csak hab a tortán...


Ott is minden héten új kocsi, oda nem illő vezetőség (mióta válság van, 5x annyi vezető lett!) több százezres bérekért.


Ennyit arról, hogy nem tudják kigazdálkodni.

2011. júl. 15. 17:04
 4/10 anonim ***** válasza:

16:56-os vagyok!


Én egy 12 embert foglalkoztató grafikai stúdió vezetője vagyok! És ha a minimálbért felemelnék 100.000 Huf-ra, akkor igenis elbocsátásokat kellene eszközölnöm! Gondolj csak bele ha neked lenne vállalkozásod, hogyan gazdálkodnál ki ennyi plusz kiadást? Vagy veszteséget akarsz termelni? Ha csak a minimálbért veszem alapul, akkor nekem, mint munkaadónak fejenként 100.000 Huf-ba kerül egy munkavállaló! Ha felemelik 100-ra a minimálbért, akkor cca. 155.000 Ft lesz a bérköltség, azaz fejenként 55 ezer forint többletet jelentene! Az nekem 660.000 Huf plusz kiadást jelentene HAVONTA!

2011. júl. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

16.56-os.

Persze, ez érthető. És vannak ilyen cégek is, ez tény.


Nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás mindenkinek, de azt igen, hogy sajnos ami itt van ma, az nevetséges.

Tisztában vagyok azzal, hogy 2003 óta mi történt.

Azt viszont nem látom jó felfogásnak, miszerint vannak nálunk rosszabb helyzetben lévők is, jó ez is nekünk.

Pedig sajnos ebben az országban ez az átlag felfogás... Megvonnak, belefér ez is. Következő évben is...


Mindegy, most elhagyom a fórumot kicsit.


Kösz mindenkinek a válaszát!

2011. júl. 15. 17:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért ülsz a "sejhajodon", és várod, hogy az állam biztosítsa neked a 100ezer forintos fizetést? Emeld fel a segged, és tegyél azért, hogy ne minimálbért kapjál!
2011. júl. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

1, én nem minimálbárt kapok.

2. tök mindegy, mit akarsz, itt 60-ért is elmennek dolgozni.


Amúgy pedig visszagondolva...

Ha 78500-ról 100-ra emelik a minimálbért, nem értem, hogyan lesz 660 ezer + kiadás 12 főre...

Ilyen szar lenne az adórendszerünk?

Mert azzal, hogy 78500-ról 100-ra emelik, alig kapsz 13 ezer ft-tal (vagy még annyival sem többet) /fő, nettoban!

Na már most, ha én 13 ezerrel kapok többet, akkor az 12 főre kivetítve 156 ezer ft.

Kétlem, hogy azért, hogy 156 ezer ft-tal többet kifizessen egy munkáltató, + 660ezer ft kiadást jelent a munkáltatónak.

Ha levonom belőle a 160 ezret, akkor csak 500 ezer marad...

Tehát, akkor ezek szerint az állam felé kell 500 ezret befizetni pluszban 12*20 ezer ft-os munkabér növelés miatt..

Én ezt erősen kétlem.


Egy grafikai stúdióban pedig szintén kétlem, hogy minimálbért keresnének az emberek.


Én elárulom, hogy nem 78500Ft-ot, de még csak nem is 100 ezret keresek, ennél jóval többet (nem csak 20-30%). És fele akkora felelősségem sincs, mintha egy grafikai cégnél dolgonék...

De azért az a 660 ezer érdekelne, hogy jön ki...

Szerintem ez egy őrületesen nagy marhaság (már bocsánat), de délután lesz egy kis időm, utána számolok a munkáltatói oldalnak is...

2011. júl. 17. 07:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nem csak az embereknek, de a gazdaságnak is érdeke lenne a jóval magasabb minimálbér. Nem 100ezer forint, hanem nettó 200ezer legalább. Lenne egy átmeneti időszak, amíg tényleg nehezebb lenne a munkáltatóknak, de a nettó keresetek megnövekedésével a fizetőképes kereslet is megugrana, vagyis jóval több megrendelést is kapnának a vállalatok, amiből aztán a magasabb béreket sem lenne már nehéz kifizetni.
2011. júl. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

össze lehet fogni és kialkudni akár 200 ezres minimálbért is, maximum a dolgozók x százalékát elbocsátják.

a politikusok az ígérgetésből élnek, ők is tudják nagyon jól, hogy nem sok mindent lehet tenni, de ha azt mondják hogy a helyzet szar és nem is lesz jobb akkor ki szavazna rájuk?

2011. júl. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

,,maximum a dolgozók x százalékát elbocsátják''

Lehet hogy az ilyen felfogás miatt tartunk itt ahol ?!

2011. dec. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!