Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Otthagyjam a munkahelyem?

Otthagyjam a munkahelyem?

Figyelt kérdés
Most végeztem az iskolával és suli közben is dolgoztam ebben a boltban ahol most is..hozzáteszem nem vagyok bejelentve...megkértek rá hogyha elmegy valamelyikőjük akkor engem vesznek fel állandóra....ahhoz képest keerstek mást én csak beugrós avgyok...mindig igérgetnek hogy ekkor meg akkor már bejelntve fogok dolgozni náluk de mindig találnak valami kifogást hogy miért nem sikerült bejelenteni...jelenlétiívet nem írhatok mert ugye "nem" vagyok ott.....már nagyon félek az ellenőröktől lebukunk aztán fizethetek kereset nélkül azmeg amit ott keresek semmi:S egyfeszt főnökhöz járkálok de csak igérget...ma is bementem és a megigért napjaimat persze megint lepasszolták megoldják maguk között mert h nem jelentenek be....nyitni-zárni járok mikor elvileg nincsenek ellenőrök...ezel azegész napom odaveszik...főleg hogy nem is a kiírt nyitvatartás szerint kell a boltban lenni...vannak "plusz" órák is ugye feketén....állandóan találnak valamit hogy koszos a hűtő vagy valami amit rosszul csináltam...de abban a heti kb 3-4 órában nyaljam kiaz egész boltot??? mindenki aztmondta hogy ne várjam meg amíg teljesen hülyének néznek hagyjam ott őket mert ha igy haladunk sosem jutok egyről a kettőre...én meg csak várok hogy ugye bejelnt meg minden mert mindig azt szakjózza hogyha meglesznek a papírok akkor már többször mehetek...erreföl :S ti mit tennétek a helyemben???
2011. júl. 20. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Minek hagynád ott? Hiszen ott se dolgozol papíron, ergó nincs felmondási idő, akkor mész el, mikor akarsz.

Közben keress munkát, aztán ha találtál valamit, akkor dobbants, legalább addig is jön be valami pénz.

Mert egyébként nulla munkaviszonnyal SEMMIT nem fogsz kapni az államtól, ezt elárulom.

2011. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
munkaügyibe beregisztráltam már mivel nemvolt még bejelntett munkaviszonyom ezért nemis kapok semmi pénzt...csak ingyen van a tb-m egy évig mviel pályakezdő vagyok....elég egy ellenőr és nemhogy megvonják de még birságot is fizethetek...nekem ennyit nem ér ezaz egész ezért akarom otthagyni....mivel odasem tartozom jogilag ezért könnyű lenne de nemakarok gerinctelen lenni mivel most beteg az egyik csaj huzamosabb ideig igy csak rám számíthatnak de igy hogy nyitok-zárok semmi értelme....mindneki szerint hagyjam ott mert ha nem most akkor mikor? most kell mikor szrban vannak és ha ottakarom hagyni őket akkor tuti intézik a papirokat azonnal nem szraxanak tovább...csakhát a megbízhatóság miatt nemtudom igy hogy intézzem....
2011. júl. 20. 22:08
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Minek vagy még ott?
2011. júl. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg hogy nem akarsz velük kiszúrni de az a helyzet, hogy ha x. napig nem születik meg a munkaszerződésed, akkor sajnálod de nem tudsz tovább várni és ne számítsanak rád. A határidőt pedig vegyék véglegesnek, azért szólsz előre, hogy ne legyen félreértés. Persze majd fognak próbálkozni, hogy még egy nap még egy nap, de nem. Eljössz és kész.
2011. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Amit a tegnap 22:16-os javasolt, addig pedig jelentgessen be alkalmival (egyszerűsített foglalkoztatás)

Heti 5 (havi 15, évi 90) napra bejelenthetne alkalmi foglalkoztatással, annak ezer forint a járuléka naponta és teljesen legális. Legalább a napjaid egy része rendezve lenne.

"munkaügyibe beregisztráltam már mivel nemvolt még bejelntett munkaviszonyom ezért nemis kapok semmi pénzt...csak ingyen van a tb-m egy évig mviel pályakezdő vagyok." Ebben viszont tévedsz. A Tbd a diákigazolványra való jogosultságod utáni 45 napig "él", azaz december 15-ig. Dec.16-tól (ha még akkor sem vagy biztosított valamilyen jogon), rendezned kell a TBdet. (az OEP honlapján megtalálod)

2011. júl. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
azért vagyok még ott mert kellett a pénz demár inkább azsem érdekel csak menjen onnan...de egy évig él a tb-m kaptam egy határozatot is...mert mivel pályakezdő vagyok és nincs munkahelyem nálunk az önkormányzat ezt állja egy évig azaz 2012.június 26ig van tb-m de csak azzal a határozattal érvényes amitküldtek nekem...
2011. júl. 21. 08:12
 7/15 anonim ***** válasza:

Én nem értem, hogy miért vagy még mindig ott. És egyáltalán miért sajnálod őket? Foglalkoznak ők Veled? Érdekli őket, hogy Neked mi az érdeked?

Beszéld meg a főnökkel, hogy fizesse az addigi tartozását feléd, mert szükséged lenne egy kis pénzre, aztán másnap már feléjük se nézz!

Én az ilyet nem sajnálnám. Ha akart volna, már régen bejelentett volna. Csak hülyének néznek, igérgetnek. Ráadásul tényleg megütheted a bokádat, ha belebotlasz egy munkaügyi ellenőrzésbe!

2011. júl. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
igazad van teljes mértékben! ma elkérem a pénzemet és holnap otthgayom őket oldják meg ahogy akarják...eddig az számitott nekem hogy pénzem legyen de ezmár az önbecsülésemre megy hogy igy viselkednek velem:S anya meghmondta hogy első pofon az élettől:D és h hülye vagyok ha ottmaradok...de nem maardok:)) betelt a pohár
2011. júl. 21. 08:35
 9/15 A kérdező kommentje:
otthagytam őket :) és egyből felakartak venni bejeltve...de nekem ezmár nem ér annyit...majd találok mást:)
2011. júl. 21. 13:04
 10/15 anonim ***** válasza:
Grat! Ügyes voltál!
2011. júl. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!