Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minek tekinted a munkahelyed?...

Minek tekinted a munkahelyed? Szükséges rossznak, mert utálod az egészet, úgy ahogy van, de ugye muszáj, hogy ne halj éhen? Vagy szereted, amit csinálsz?

Figyelt kérdés

Írjátok légyszi le, hogy mit dolgoztok és hogy a fizetésetek mennyi.

Köszi.


2009. ápr. 4. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, mennyire tudok érdemleges választ adni, de azért megpróbálom. :) Én még gimis vagyok, de mellette dolgozom, heti 3x 5 órát havi 25-30 ezerért. A gimit utálom, mert nem látom értelmét, nagyon sokat kell tanulnom (nagyon sok feleslegeset) és még csak pénzt se kapok érte. Innen nézve nagyon szeretem a munkámat, mert legalább megfizetik. Más szemszögből azonban, kicsit rossz időben születtem, mert nem vagyok híve az emancipációnak. Egy nőnek elsősorban szerintem a házimunka és a gyerkőcök legyen a munkája és ha szeretne mellette érvényesülni másban is, akkor dolgozzon részmunkaidőben. Én se e szerint a norma szerint nőttem fel, nekem valahogy mégis ez a természetes. Bocsánat, hogy kicsit elkanyarodtam, a kérdéstől.
2009. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Jelenlegi körülmények miatt szükséges rossznak. Elmondom miért, de azthiszem ez általánosan jellemzö...

Egy multi élelmiszerláncnak dolgozom, mint árufeltöltö. Elvárják, hogy lehetö legjobban dolgozom, sz.r munkaeszközökel. A munkával semmi bajom!! Jó várják el, hogy dolgozzak nekik mint egy állat, de fizesék meg. Jó még azt sem várnám el, olyan fizetést mint nyugaton, csak adnának a legefyszeribb melosnak kézhez 150ezer forintot... nem többet, és igy is meg lenne a (extra)profitjuk. Szoval rabszolgamunka, és fizetni azt nem!!

2009. ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én egy szállodában dolgozom már 12 éve. Tiszta szivemből gyűlölöm, mert a közvetlen kollégáim erkölcstelen életet élnek, és ők igy tudnak érvényesülni, és feljebb lépni. Elég rendesen megmérgezik a légkört. Nem tudok lépni, mert egyáltalán nincs munka erre mifelénk. A havi netto keresetem 12 év után: létminimum fölött 2 ezer ft-al.
2009. ápr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Én is utálom amit csinálok, de nem panaszkodhatom, mert legalább nem minimálbérre vagyok bejelentve. Persze nem keresem agyon magam. Számomra ez a munka egy szükséges rossz, ami azért kell, hogy ne haljunk éhen. Novemberben mentem a céghez, eddig 100at kaptam, de ettől a hónaptól kapok jutalékot, így most 150-et kerestem plusz havi 40cafeteria és céges teló.
2009. ápr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kimondottan erről álmodoztam fiatal koromban, de ápolónő vagyok egy idősek otthonában.A fizum 95 körül van, húsz éves munkaviszony után.Nincs ünnepnap, karácsony, folyamatosan menni kell éjszakára is.12 órázunk.De örülök ennek is, mert nehéz munkahelyet találni.A meló idegileg,és fizikailag is eléggé fárasztó, de ez van.
2009. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
az első 4-5 évben szerettem, majd kezdtem fásult lenni, majd érdektelen, majd azt éreztem mindegy hoygan csinálom úgyis van,akinek nem jó...most gyesen vagyok és nem akarok oda vissza menni, de akkor hová??? ha visszamegyek, már utálni fogom. tanítottam.
2009. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
lemnaradta fizu 95 ezer volt utoljára a netto
2009. ápr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Betanított munkás vagyok, de érettségizett, nettó 200-at kapok kb, és szeretem a munkámat. Aki utál elmenni dolgozni azt nagyon sajnálom, szörnyű lehet úgy élni, hogy naponta kisebb sokk ér valakit munkába indulás előtt.
2009. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Én egy irodában dolgozok,szóval papír munka,mégem monoton,mert mindig van valami gubanc amit meg kell oldani.Részmunkaidő,nettó 65-70eközött.(250e ft cafetéria,term.a teljes munkaidőre több).Mésem utálom,pedig napi 3.5órát utazok
2009. ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Betanítottként dolgozom, pedig van érettségim és felsőfokú szakmám (irodavezető), de mivel ilyen helyre csak úgy lehet bekerülni, hogy van ismerősöd, vagy jól tudsz nyalni, így esélyem sincs! Szeretem amit most csinálok és vannak nagyon jó munkatársaim is (persze több a törtető, nyalós fajta), de nem ez álmaim munkája. Egyenlőre úgy vagyok vele, hogy örülök, hogy dolgozhatok, így is csak heti 4 napban, mert visszaestek a megrendeléseink és a két műszakot is visszavették egyre. Februári fizetésem 54 e volt, most 61 ezret kaptam. Annyi előnyöm van az egészből, hogy 5 percre lakom és nem kell utazgatni. Hiába mennék el a közeli nagyvárosba, nem kapnék annyival többet, hogy megérje. Kb. kapnék 70 ezret, de ebből 10 ezer a bérlet (mert sajnos a legtöbb munkáltató nem téríti), akkor ugyanott vagyok, hogy csak 60 e.
2009. ápr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!