Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénz 6 órás munka mellett?

Táppénz 6 órás munka mellett?

Figyelt kérdés

Most mentem vissza dolgozni a régi munkahelyemre gyedről.

6 órába dolgozom,és mellette kapom a gyest.

Felmondhat a munkáltatóm,ha sokat leszek táppénzen a gyerekkel?Most még 4 hetet meg tudunk oldani nagy nehezen, de utána már semmilyen segítségem nem lesz.

Ha mondjuk egy egész hónapig oda vagyok táppénzen az pénzbe kb mennyi kiesést jelent?Most a 6 órára 45 ezer forintot kapok.


2011. júl. 26. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

15 napra 70% jár, ha ezt a mennyiségű napot meghaladod, akkor már csak a fizetésed 50%-át.


A munkáltató felmondhat neked, ha megelégeli a hiányzásaid számát, de semmikép sem azzal az okkal, hogy túl sokat vagy/voltál beteg állományban.

De okot minden munkáltató tud találni, ha akar.


Én személy szerint leülnék főnökömmel beszélni és megmondanám, hogy ez és ez van, nem tudok mit csinálni.

Mondjuk nekem jó főnököm van és tuti megérteni.

Januárban én is egész hónapban begsiben voltam...

2011. júl. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyerek betegsége miatt nem lehet betegszabadságot kivenni, csak gyermekápolási táppénz - erről igazolást a gyermekorvos ad. 1-3 év közötti gyerekkel 84 naptári nap vehető igénybe, összege az átlagjövedelem 60 ill. 50 százaléka.
2011. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
felmondási védelem alatt vagy, nem mondhat fel, csak rendkívüli felmondással
2011. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!