Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki segítene diákmunkával...

Valaki segítene diákmunkával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hivatalosan még nem dolgozhatok, de hogyan kérhetnék meg valakit, hogy regisztráljon be helyettem én meg el megyek dolgozni és megkapom a pénzt? Nagyon kéne a pénz a családomnak de még csak 14 éves vagyok.
2011. júl. 27. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Elképesztő ötletek...

Ha még valahogy működne is ez amit elgondoltál (kötve hiszem), azt úgy hívnák, hogy csalás. Magadon kívül a munkáltatódat is bajba sodornád, mert ha kiderül, hogy egy 14 éves gyereket foglalkoztatott, irtómód megbüntetnék. Meg téged is.

Ahhoz még nem vagy elég idős, hogy dolgozz, de ahhoz már igen, hogy börtönbe mehess.

2011. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor, hogyan válalhatnék munkát. Mondjuk feketén? Feketén hol lehet? Nagyon kéne a pénz, nem tudjuk fizetni a számlákat, 4 testvérem van. Apám alkoholista. Tényleg pénz kellene.
2011. júl. 27. 17:51
 3/5 anonim válasza:

A te ötleted azért nem jó, mert aki szerződik helyetted simán elrakhatja a pénzt és még egy szót se szólhatsz, mert te jársz rosszabbul. A fekete munkával meg az a baj, hogy egy NORMÁLIS szerződés nélkül nagyon átvághatnak(és valószínűleg így lesz), hátha még elkapnak akkor még rosszabbul jársz. Ezt nem értem, hogy vki 14 évesen börtönbe mehet, de dolgozni nem...:S

Őszintén, sztem törvényes úton nem tudsz dolgozni. Max egy nagyon közeli és TÉNYLEG megbízható embernél vállalj munkát feketén. De ennek is nagy kockázata van.

2011. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ezt nem értem, hogy vki 14 évesen börtönbe mehet, de dolgozni nem...:S"


Ez a törvény Magyarországon. Egyszerűen az az oka, mert a munkavállalás kötöttségeket (pl. nem mehetsz haza csak úgy anyuhoz, ha nem tetszik, amit a főnök mond) meg felnőtthöz méltó gondolkodást, értékelő képességet feltételez, ezt pedig egy 14 éves gyerektől még nem lehet elvárni (persze ez egyénileg változik, de a törvényhozó a nagy átlagot tudja csak értékelni, úgyhogy rábökött egy számra, hogy szerinte 15-16 éves kortól ez már megvan, az alatt meg nincs). De ha ráeresztenének a munkaerőpiacra egy halom süldő kamaszt, aki lelép a szalag mellől mert nem tetszik, azért az se lenne jó a munkaadóknak. Vagy ha levágná a kezüket a szeletelőgép, mert nem értik meg, hogy veszélyes.

Börtönbe meg azért mehetsz, mert olyan dolgokat könnyebben megért egy kisgyerek is, hogy nem szabad ölni, lopni, mint a munkamorált. Ilyen korra már ennek az ismerete elvárható.


Egyébként országonként változó, hogy ezt hogy szabályozzák. Pl. Amerikában meg 21 éves korodik meg van tiltva, hogy alkoholt fogyassz, viszont a hadseregbe beléphetsz azelőtt is, szóval berúgni nem lehet, meghalni meg igen. Ne keress benne túl sok logikát.


A jó hír az az, hogy a magyar szabályok szerint 15 éves korodtól viszont már dolgozhatsz, szülői beleegyezéssel, a tanítási szünetekben (de ezt se azt jelenti, hogy fel FOKNAK venni. Csak azt, hogy felvehetnek. Felnőtt emberek tömegei nem találnak munkát, pedig ellenük semmi korlátozás nincs, ez egyszerűen egy ilyen világ.)

2011. júl. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Így nem tudsz, hogy valaki beregisztrál helyetted és te mégy el dolgozni.

Az egyik ismerősöm ált.sulis korától jár dolgozni a faluba (hasonló családi körülményei vannak, mint neked): fát vág, füvet nyír. Persze csak feketén tud ő is dolgozni. Minden nap megkapja a kialkudott napszámot, így kevésbé rizikós, mintha csak hetente, vagy havonta fizetnék.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok, remélem találsz valamit. Dicséretes, hogy segíteni próbálsz anyukádnak.

2011. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!