Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25 évesen megéri belekezdeni...

25 évesen megéri belekezdeni egy mérnöki diplomába? (pl. élelmiszermérnök)

Figyelt kérdés
Eddig van már egy közgazdász diplomám, a másikat valószínűleg levelezőn végezném el.
2011. aug. 3. 16:08
 1/3 Smartguy86 ***** válasza:

Tanulni sose késő! Aki egy kicsit is ad magára, az nem hagyja abba a tanulást az iskolák végeztével.


Mindazonáltal nem tudom, mit vársz majd az új végzettségtől. Ha vállalkozást akarsz kezdeni, akkor talán nem a legjobb ötlet időt pazarolni ilyesmire. Egy jó vállalkozó irányít, és nem szakmunkát végez - arra találhat megfelelő szakembert. Az az igazán intelligens, aki megtalálja a megfelelő embert a megfelelő pozícióra. Persze nem tudom, hogy mi a célod, csak egy tanács volt.. :)

2011. aug. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg.. én is pont ezen gondolkozom 33 évesen
2011. aug. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na igen kérdés, hogy mit szeretnél csinálni. Ha vállalkozáson, saját cégen gondolkozol akkor felesleges, mivel ahogy az első mondja ott inkább irányítanod, szervezned kell és munka szakmai részét mások végzik.

De ha alkalmazottként szeretnél dolgozni pl. multi cégeknél akkor a mérnök-közgazdász egy nagyon-nagyon jó párosítás, ettől függetlenül lehetnél később akár középvezető, felsővezető is a cégen belül.

De feleslegesnek semmiképp sem nevezhető, mert 2 ilyen végzettséggel sose lennél munka nélkül az biztos.

2011. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!