Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a jobban fizető állás?...

Furjadék* kérdése:

Melyik a jobban fizető állás? Pincér vagy Szakács?

Figyelt kérdés
És minek a fügvénye a fizetés?
2011. aug. 7. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem van szakács barátom, és nagyon jól keres. egy hotelban dolgozik, és imádja. fizethetnének negyed ennyit is neki, akkor is imádná. viszont sok lépcsőn bandukolt, mire elért ide. nem is értem. hosszú távon egy szakács sokkal jobban keres mint egy pincér jattal együtt. plusz csomó kaját hazavisz, háztartáson belül alig költenek ennivalóra, és ez sem elhanyagolható.
2011. aug. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt nehéz eldönteni, mert mindkét esetben kell hozzá némi szerencse. Nekem a családban, ismerős között is van szakács is, pincér is. A szakács max. fizetése 150 ezer volt, a pincér srácé 250-300 körül. Ha lány vagy, és csinos, én mindenképp a pincérséget választanám.

Ahhoz, amit a fenti válaszadó írt, nagy szerencse kell, öcsém dolgozott olyan helyen, ahol nemhogy hazavinni, de még enni se lehetett nekik (ő szakács), inkább kidobta a főnökség...

Ha viszont nem vagy olyan emberszerető, nem könnyen kommunikálsz vagy nem szívesen foglalkozol emberekkel, a szakács szakmát ajánlanám.

2011. aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szakács esetében függ attól, hogy mennyi tapasztalata van az embernek, milyen helyre megy el(színvonal), milyen a főnökség, mennyit vállal (túlóra). Általában a bejelentéssel szokott még probléma lenni, a legtöbb vendéglátós nem szívesen jelenti be az alkalmazottakat..
2011. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szóval hosszútávon inkább szakács, ha jóhelyre kerülsz?

Amúgy fiúvagyok, szóval a csinosság nemlesz fontos tényező...

2011. aug. 7. 17:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Párom idén végzett szakácsként,sikerült elhelyezkednie még a vizsgái előtt általában heti 3 napot dolgozik de akkor délelőtt 10-től ill.11-től éjjel 10 ig 11ig,és nagyon sokat dolgozik 600ft-os óra bérben.3.hónapja van ott és még csak most írta alá a szerződést.6 órába van bejelentve 72ezerért.Szereti ,csinálja,kezdésnek ez is jó,a pincériséghez nem tudok hozzá szólni.
2011. aug. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, mennek a Hulk-kezek!:)
2011. aug. 7. 21:24
 7/8 anonim ***** válasza:

a szakács egy eléggé összetett szakma. ami mesterfokozatig vihetö és utána jönnek a micheline csillagok.


pincérben nincs olyan hogy mesterpincér... max föpincér de az beosztás.

2014. jan. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Még, hogy nincs olyan, hogy mesterpincér...:D

Már hogyne lenne! Nemrégen volt szerencsém egy vizsgát is megnézni.

Michelin csillag? Igen, de azt az étterem kapja, nem pedig a szakács. És attól, hogy egy étterem Michelin csillagos, a szakács még semmivel nem kap nagyobb díjat/rangot. :)

2015. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!