Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik foglalkozást válasszam?...

Melyik foglalkozást válasszam? Építészmérnök, belsőépítész (lakberendező), bútortervező, vagy webdesigner?

Figyelt kérdés
Ezek a szakmák mind érdekelnek. Főleg az elhelyezkedés, fizetés érdekel, de bárki aki tud mondani valamit is valamelyikről az írjon! Ha tehetséges vagyok -sokan mondják, hogy van érzékem a designhoz- és szorgalmas, melyikkel lehet nagy karrierem? Elég jól tanulok, tehát ez nem akadály. Illetve ha tudtok más szakmát ami a formatervezésről, designról szól, és még nem gondoltam rá írjatok.
2011. aug. 12. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Ezek közül mindenképp építészmérnök lennék, azzal lehet leginkább megélni. A belsőépítészeti dolgokat is legtöbbször megoldja az építészmérnök, kevesen bíznak meg erre külön embert. Bútortervezőről még sosem hallottam, gondolom, a bútorgyáraknál van. Magánban csak akkor van értelme, ha el is tudod készíteni a bútort, amit tervezel. Webdesignerekkel meg Dunát lehet rekeszteni.
2011. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem először tanuld ki azt, amelyikből megélsz: ez az építészmérnök. Utána, ess neki annak, amelyik a legjobban érdekel, vagy akár mindnek! Ha érdekel valami, nem teher a tanulás, ezt a saját példámon tudom. Ezek a szakmák valamennyire rokonok, nem fogsz rosszul járni vele, de tény, hogy az építészmérnök az, amelyikből meg is élsz minden körülmény között. Azt válaszd először!
2011. aug. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat. Én is az építészmérnökit tartom a legbiztosabb állásnak. Mindig is érdekelt, az akartam lenni. Pár hete vettem egy "Szép házak" nevű újságot, és rájöttem a házak belseje jobban érdekel mint a külseje. Azóta nem tudom mi legyek. Volt benne egy cikk a Milánói design hétről, ami évenkénti rendezvény, és a bútordesignerek bemutatják az újdonságokat. Innen jött a bútordesigner ötlet. Azt hallottam, hogy ezeknél a design munkáknál a végzettség nem annyira számít, inkább a referenciák és a próbamunkák. Tényleg lehetek építészmérnöki végzettséggel lakberendező, meg ilyenek?
2011. aug. 14. 11:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a bútordesigner nem csak a bútorgyáraknál dolgozókat jelenti. Például ő egy magyar bútortervező (a neten találtam) [link] . Eddig egyébként én sem ismertem ezt a szakmát, de jelenleg talán ehhez van a legtöbb kedvem.
2011. aug. 14. 11:37
 5/6 anonim válasza:

Szia,

van enteriőr stylist szakma is, itt: [link] és a mome honlapján: [link] is találsz még társszakmákat. Esetleg idecsapható a látványtervező, díszlettervező is. :)

2011. aug. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

-Mi a különbség az építészmérnök és a balkon között?

-A balkon fent tud tartani egy 3-4 tagú családot.

2020. jún. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!