Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyes alatt megszűnt a munkahel...

Gyes alatt megszűnt a munkahelyem ki kell -e fizetniük a felhalamzódott szabadságomat?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen
2011. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha marad rá pénz, akkor igen. Nem szokott maradni...
2011. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha ezek után alanyi jogon fogod kapni a gyest, akkor mindenféle iratot, okmányt, csekket, stb. bizonyítékot nagyon jól rakjál el, mert ha majd nyugdíba akarsz menni, csak így tudod bizonyítani, hogy kaptál gyest, és abból vonták a nyugdíjjárulékot.

A TB letagadja, a nyugdíjfolyósító nem keresget bizonyítékot, a zsigány államvezetés pedig ellopja az éveidet! Tapasztalatból mondom, légy észnél!

2011. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"ha majd nyugdíba akarsz menni"

igen... bár a most gyesen lévőket sajnos nem nagyon fenyegeti majd a veszély, hogy nyugdíj ügyben kelljen eljárniuk... :( Jobb nektek is csatlakozni valamilyen proaktív nyugdíjkérdés-megoldó programhoz.

2011. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha felszámolásra került a cég, akkor a felszámoló igényli meg a Bérgarancia Alaptól a szabadságodra járó bért és átutalják a számládra a pénzt. A papírokat is a felszámoló

küldi el részedre.

2011. aug. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

78%, nem minden esetben kell BIZONYÍTANOD. Pláne, mert nekik sincs normális adatbázisuk.

Ilyenkor azt szokták csinálni, hogy felkérnek, hogy büntetőjogi felelősséged tudatában blablabla nyilatkozzál arról, hogy mikortól meddig voltál gyesen.

Aztán ha nyilvánvaló képtelenséget írsz, azt rögtön ki tudják szűrni, egyébként meg el szokták fogadni, amit írsz, csak ha később kiderülne, hogy nem úgy volt, akkor van gebasz, mert rögtön tudnak mutogatni az általad aláírt, ezer évre leiktatott nyilatkozatra, és az alapján megtenni a lépéseket.

2011. aug. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"sincs normális adatbázisuk.

Ilyenkor azt szokták csinálni, hogy felkérnek,"


Lóf@szra se kérnek, elhajtanak mint a legyet. Max arra kérnek, hogy szerezz 3 tanút, (ja... 40 év elmúltával) és tanúmeghallgatások hosszú sorával talán bebizonyíthatod az igazad.


Mi az, hogy nincs normális adatbázisuk? Miaz, hogy a TB megsemmisít minden 20 évnél régebbi adatot? Hogy kezelik az özvegyi nyugdíjjat? Mi az, hogy bárki adatait kitörlik, mielőtt meghalna, sőt, még az után is???!!!

Hol élünk?! Libériában? Sierra-leone-ben? Hol van ilyen?

Csak Magyarországon.

Persze hivatalosan itt sincs, csak hát minden alkalmat ki kell használni a lopásra. Ne félj, ha adózásról lenne szó, arról 100 évre is lenne adat.

2011. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"egyébként meg el szokták fogadni, amit írsz, "


Kit kell ehhez lefizetni? Mert kb. olvasatlanul b@sztak vissza minden kérelmet, meg fellebbezést!

2011. aug. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én láttam ilyen felszólítást, amiben azt írta a nyugdíjfolyósító, hogy nyilatkozzon arról... Tehát nem kérték semmi papír becsatolását. Nyilván tudnak arról ők is, hogy az OEP meg a MÁK pingpongozik az ügyfelekkel, mert tényleg minden hivatalban előbb-utóbb selejtezik az iratokat, de a legnagyobb baj, hogy a rendszerváltás óta annyi adatkezelőn ment át az adatbázis, hogy azt se tudják, éppen kinek kéne nyilvántartani.

Azt meg nem mondtam, hogy minden esetben elfogadják... Leginkább ügyintézőtől függ, aki a határozatot hozza.

Mindenesetre nekem gázártámogatásnál volt ilyen ügyem. Beadtam, hogy nulla a jövedelmem, erre kinyomtak egy hiánypótlást, hogy ezt nem tudják elfogadni, mert nulla forintból nem lehet élni. Felhívtam az ügyintézőt, és elmondtam neki, hogy hehe, jaja, de engem a szüleim tartanak el (akkor még úgy volt), viszont az nem jövedelem, és nem is fix összegű havonta, hogy mennyit adnak.

Akkor azt kérte, hogy ezt nyilatkozzam le írásban, és miután megtettem, meg is adták. Nem kérték erről semmi hivatal igazolását.

2011. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!