Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állás interjún mit kérdeznek?

Állás interjún mit kérdeznek?

Figyelt kérdés
Azt mondták kb fél óra lesz
2011. aug. 22. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Van-e gyermeked, és ha nincs mikor szeretnél? Házas vagy-e? Mennyi fizetést akarsz? Hány gyereket szeretnél?
2011. aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attol függ milyen állásinterjú.Van ahol a cégről beszélnek, hogy pontosan mit kell csinálni és mik a juttatások, fizetés stb.Aztán beszélni kell magadról,h. mit dolgoztál, miért oda akarsz menni dolgozni,hol dolgoztál eddig stb.Aztán a végén megkérdezik mi a véleményed a cégről,vagy arról amit eddig elmondtak...
2011. aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A legfontosabb kérdés, ami szerintem minden interjún elhangzik: miért szeretne nálunk/velünk/itt dolgozni?

Erre valami frappánsat találj ki, ne ilyeneket, mint, hogy: szeretek emberekkel foglalkozni és társai. Ezek nagyon gyenge sablon szövegek.

2011. aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Első:A páromtól eddig ilyet nem kérdeztek,pedig sok állásinterjún volt már(mondjuk ő fiú).Amúgy ez a ritkábbik,de van ahol megkérdezik ezeket.
2011. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyban függ attól, hogy milyen állásra jelentkeztél, pályakezdő vagy-e, stb.

Általános, hogy mutatkozz be (bővebben, ne csak egy-két szóval), beszélj a tanulmányaidról (ha nem pályakezdő vagy, akkor nyilván a szakmai tapasztalatról), megkérdezik, miért oda jelentkeztél, mondd el, miért lennél alkalmas a feladatra.

Meg szokták kérdezni ezen kívül, hogy hogyan járnál be (főleg, ha kicsit messzebb laksz), van-e saját autód, vagy tömegközlekedéssel utazol-e.

Bár ugye elvileg nem szabadna, mindig rákérdeznek a családi állapotra is. Néha burkoltan, pl. fiatal lánynál, hogy "szakmailag és magánéletben hogyan látja magát 5 év múlva?.

Ha nem a végzettségednek megfelelő a munka, megkérdezik, hogyhogy ezt választottad?

Lehet, hogy adnak valami munkához kapcsolódó rövid feladatot is, amit ott meg kell oldani.

2011. aug. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

rengeteg interjún voltam, de tőlem még sosem kérdeztek a páromról, a házasságomról vagy akármilyen családi dolgokról.


tőlem leginkább az előző munkahelyeimről kérdeztek, hogy mit csináltam ott, milyen feladataim, felelősségeim voltak...

2011. aug. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ava87 ***** válasza:

Nagyon régen voltam már állásinterjún, de a legutóbbiról egy kérdés nagyon megmaradt. Azt kérték, soroljam fel három ROSSZ tulajdonságomat. Nem könnyű kérdés, hiszen ha olyat mondasz, ami nekik elfogadhatatlan, akkor nem vesznek fel, de ha nem mondasz semmit, azt nem hiszik el, hiszen kinek nincsenek rossz tulajdonságai? Na meg ott vannak az ilyen önfényező "rossz" tulajdonságok, hogy "túlságosan is maximalista vagyok", meg "túl sokat dolgozom", ez megint olyan, hogy nem hiszi el senki :)

Emlékszem, valami olyat mondtam végül, hogy túlságosan magamra veszem a negatív kritikát (a másik kettőre nem tudom mit makogtam), úgy voltam vele, hogy ez még mindig jobb, mintha azt mondanám, hogy rendetlen vagyok és figyelmetlen, vagy valami ilyet, és fel is vettek :)

2011. aug. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első, Te sem voltál még állásinterjún!

Az önéletrajzból kitűnik, hány gyereke van, stb.Az meg, hogy akar-e, minek kérdeznék meg, úgyis azt mond, amit akar.

Hogy mi motivál, miért szeretnél ott dogozni, mi az amiben jobb vagy mint a többi szerinted, mik a rossz tulajdonságaid.

2011. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Olyat is kérdeztek tőlem, hogy az előző munkahelyemen/munkahelyeimen miért lett vége a munkámnak?
2011. aug. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 4 éve voltam életem legkeményebb állásinterjúján,egy nagy drogériánál.1,5 órát voltam bent már szakadt rólam a víz,a hátamról,arcomról is a végén.Akkora folt volt a hátamon,hogy szégyelltem az utcára kilépni.Egy sima eladói állásra interjúztattak,de úgy csináltak,mintha vezérigazgatónak jelentkeztem volna.Volt ott minden,az összes eddigi munkámról kérdeztek,mit csináltam pontosan,meddig csináltam,honnan mikor jöttem el,és miért,magánéletemről,férjnél vagyok vagy sem,van e gyerek,és akarok e,vannak e állataink,ha igen,milyenek,családdal milyen szoros a kapcsolatom,férjem hol dolgozik,és mennyit keres,erre nem pontos választ vártak,csak azt hogy keveset,átlagosan,vagy nagyon jól,családi házban élünk e,mit tudok a cégről,miért akarok náluk eladó-pénztáros lenni,és hogy fogalmazzam meg a véleményem az üzleteikről,miért tetszenek,mit tapasztaltam,min változtatnék,stb...Még jó előtte elmentünk a férjemmel egy több száz kilóméterrel lévő üzletbe,mert a mi városunkban ugye nem volt,akkor nyitogatták őket sorban,így tudtam róla beszélni,de akik életükben nem voltak akkor még ilyen üzletben,azok azt sem tudták mit mondjanak.Nem volt jó pont...ki is szórták őket.Nagyon kemény volt,nagyon megizzasztottak,azt hittem sosem jutok ki onnan.2 Hónap múlva értesítettek,hogy felvettek,benne vagyok a nyerő 15-ben,több mint 1000 ezer emberből.Náluk nagyon nagy a munkanélküliség.3 évet húztam le náluk,szerencsére találtam mást,mert iszonyat volt...
2011. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!