Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék módosabb,...

Hogyan lehetnék módosabb, gazdagabb ma magyarországon ilyen anyagi adottságokkal? (Lent tovább)

Figyelt kérdés
Anyám rokkantnyugdíjas már gyerekkorunk óta,apu meghalt még gyerekkorunkban,tehát szülői gazdag hátterem sosem volt.szakmám bolti eladó,27 éves vagyok,első babámat várom,8. Hónapban vagyok,táppénzről elbocsátottak,a férjem kőműves,lakáshitelt fizetünk...ötleteiteket várom..de kérlek ne azt hogy nem így kellett volna,meg gyereket bevállalni így,meg ilyeneket..köszönöm
2011. aug. 28. 19:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

Pedig én csak ilyeneket tudnék írni, legalábbis magyar viszonylatban.

Tanulni kellett volna a gyerek előtt, ha ennél többet akarsz és ne egy tucatszakmád legyen. Akkor több pénzt kapnál, meg tárgyalási pozícióban lehetnél, nem kéne attól félni, hogy kirúgnak, és rögtön találnak a helyedre ezer másikat (emiatt fizetésemelésre sincs esélyed).

Ha most akarsz korrigálni, ahhoz meg pénz, meg időráfordítás kell. Amit a gyerek mellett sokkal nehezebb véghezvinni, mint egy 18 éves gyereknek, akit a szülei tartanak el, és csak a tanulásra kell koncentrálnia.

Ha tudsz sakkozni, tudod mi az, hogy sakk-matt. Van olyan, hogy nincs kiút egy helyzetből.


Illetve egy van, de ahhoz ki kell menni külföldre, ahol ugyanilyen gyakorlatilag semmi képzettséget igénylő szakmával is a sokszorosát keresheted, mint itthon.

2011. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az elsővel, mert nem kell mindenkinek diplomásnak lennie! Az nem a kérdező hibája, hogy ebben az országban nem lehet becsületes munkával boldogulni, egy élhető életszínvonalat fenntartani. Sajnos most a férjedre fog hárulni a több munka, menjen el maszekolni, úgy egész jó pénzeket szoktak a kőművesek kapni. Próbáljatok támogatásokat megpályázni, pl. gáz. Érdeklődj az önkormányzaton, kaphattok-e valamit. És nem utolsósorban: hogyan bocsáthattak el várandósan? Na, ennek is járj utána, ha tudsz. Sok sikert!
2011. aug. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam, hogy diplomásnak kell lennie, hanem olyan szakmával rendelkeznie, ami nincs sokaknak.

Pl. CNC forgácsoló is lehetne ilyen (ma még).

A bolti eladó viszont SEMMIKÉPPEN nem ilyen.

Az önkormányzattól meg úgyse kapnak semmi támogatást, ha a férjének a létminimumot meghaladó jövedelme van, ugyanis mivel házasok, egy háztartásnak számítanak...

2011. aug. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A várandósan elbocsátott kismamák szép kártérítést kapnak ám! Ennek nézz utána! De ha közös megegyezést írattak alá veled, akkor sajnos tárgytalan.
2011. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

én CNC esztergályos vagyok,de mivel pályakezdő vagyok,senkinek sem kellek.erről ennyit.

meg amúgy is,ez nagyon nőies szakma.miért nem egyből bányász?

2011. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Csak egy példa volt.

Szerintem kiemelkedő pénzt csak diplomásan lehet szerezni, vagy úgy, hogy valaki jól érti a szakmáját, és vállalkozó lesz, aztán keményen dolgozik.

Vagy úgy, hogy kimegy külföldre.


Úgy semmiképpen, hogy itt megkapja a "tuti receptet", amivel egy tucatszakmával hipphopp milliomos lehet.

2011. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tehát mégegyszer:én ebben a helyzetben vagyok,tökmindegy hogy hogy jutottam ide.a lényeg,hogy MA MAGYARORSZÁGON,EZEKBŐL A KÖRÜLMÉNYEKBŐL mit lehet kihozni..:-)(vajon..)
2011. aug. 28. 22:52
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
semmit, ilyen szinten vegetálni, előbb kellett volna gondolkodni. majd máskor, ha lesz egyáltalán....
2011. aug. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
22:52,ne itélj,nem a véleményedet kérdeztem az életemről,amiről amúgy nem tudsz semmit ezen kívül,amit ide leírtam.köszi.
2011. aug. 28. 23:21
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

",EZEKBŐL A KÖRÜLMÉNYEKBŐL mit lehet kihozni."


Azt, hogy ne kerüljetek utcára és ne haljatok éhen.


Kb ennyi a reális jövőkép...


- Nincs szakmád

- Nincs tőkéd

- Nincseken kapcsolataid

- Bónusz rossz pont, hogy terhes vagy, így a gyerek miatt még 3-4 évig semmi esélyed se jó munkára és továbbképzésre


Akkor?

2011. aug. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!