Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Start kártyások! A munkáltatom...

Start kártyások! A munkáltatomnak vissza kell-e fizetni akármit is, ha felmondok?

Figyelt kérdés
1 évre lettem szerződtetve a munkaüggyel. A munkáltatom utánam megkapja a fizetésem x részé(%)... Ha idő előtt felmondok, a munkáltatom köteles visszafizetni a már megkapott összeget???esteleg bármi mást??
2011. szept. 4. 09:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Pályakezdő vagyok! Találtam egy jobb állást és azért szeretnék felmondani..
2011. szept. 4. 10:15
 2/9 anonim ***** válasza:
A start kártyának tudtommal ez a lényege hogy ne kelljen vissza fizetned semmit a cégnek, pontosan én sem tudom még mivel jár ez mert még nem tudtam elintézni ennek az igénylését. Javaslom hogy menj be oda ahol ezt igényelted és kérj fel világosítást, ők biztosan tudni fogják.
2011. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszod!!

Csak hétfőn tudok bemenni, és azért tettem fel itt a kérdést, mert nagyon foglalkoztat a dolog...:) Vki tid vmi biztosat mondani???

2011. szept. 4. 10:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok munkaügyes, de tudomásom szerint a start kártyás foglalkoztatás a munkáltatónak kedvezményes tb. járulékfizetést jelent. A saját munkabéredből te megfizeted azokat a járulékokat, adót, amit kell, a munkáltató meg fizeti a sajátját. A szerződésed 1 évre szólt, ami a foglalkoztatásod idejére érvényes és nem a fizetési kötelezettségekre. Nézd meg, hogy a szerződésedben mit írnak a felmondásról.(próbaidőn belül bármelyik fél bármikor megszüntetheti a jogviszonyt) Ha találtál jobb munkahelyet, nyugodtan mondj fel a szerződésedben foglaltaknak megfelelően. A te fizetésből a munkáltatód nem kap egy fillért sem, az a te megállapított munkabéred. A kártyával foglalkoztatott dolgozók bére (jogszabály a min.bérrel kapcsolja a kedvezményt, 1. és 2. évre bontja a kedvezmény igénybevételéhez szükséges járulékalapot, és külön kezeli a középfokú, ill. felsőfokú munkavállalók bérét is) Neked ezzel nem kell foglalkoznod, de arra vigyázz, hogy a kártyát vissza kell kapnod.

Sok szerencsét az új lehetőséghez:))

2011. szept. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépe a választ!
2011. szept. 4. 11:05
 6/9 A kérdező kommentje:
A szerződésben a munkáltato dönti el, hogy felmondhatok-e időközben vagy sem???
2011. szept. 4. 11:07
 7/9 anonim ***** válasza:
amiről te irsz az nem startkártya.... hanem foglalkoztatásbővítő támogatás. Ha te mondassz fel rendes felmondással nem kell visszafizetnie, minden egyéb esetben igen.
2011. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pályakezdő start kártyás vagyok! A munkaügy 1 évig alkalmaztat a munkáltatomnál, szerződésem van . A munkáltatom jol jár velem, mivel a munkaügy a béremnek x százalékát fizeti... minden honapban utálja neki, és én igy szinte nem kerülök neki semmibe!

A kérdésem az, hogyha felmondok, akkor a munkáltatomnak ki kell vmennyi összeget fizetni a munkaügynek, hogy én idő előtt felmondtam. Mivel nem telt le az 1 év??

2011. szept. 4. 11:48
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó! Lehet hogy erről van szó! A ledolgozott honaptól függetlenül bármikor fel lehet mondani, ,,büntetlenül,,??

Ugy, hogy a főmnökömnek ne kelljen semmit utánm kifizetni a munkaügynek?? Biztos forrásbol tudod?

2011. szept. 4. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!