Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadság, táppénz első...

Szabadság, táppénz első munkahely esetén? Kor: 22 év.

Figyelt kérdés

10.01.-el kezdem első munkahelyem. Mennyi szabadnap jár nekem ebben az évben, illetve azok fizettettek vagy sem? Táppénz fizetett ,mennyi idöre kérhetem?

Főiskolai hallgato vagyok levelezőn, a vezetöség kérésére heti 1 napto szabadságként,vagy táppénzre kell kivennem.


2011. szept. 7. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
20 nap fizetett szabadság jár neked egy évben.
2011. szept. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Alapszabadság évi 20 nap,majd 3 évente ugrik 1 nap (ha jól emlékszem régen így volt)

Neked 20 nap alapszabi jár.

Ha a céged kifizetőhely akkor 8 napot a cég fizet,a többit a TB.

Betegállomány nincs megadva,de jó ha tudod,hogy minél többet hiányzol annál kevésbé fognak értékelni,és idővel ha létszámleépítés lesz elsők között leszel.Általában azoktól szabadulnak meg legelőször akik próbaidősek,sokat lógnak,sokat vannak betegszabin,és a végén nem olyan jó a munkájuk..Hogy jelenleg mennyi a táppénz összeg nem nagyon tudom..(talán 70%?)

Az alapszabadságodat meg fizetik.

2011. szept. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

" Ha a céged kifizetőhely akkor 8 napot a cég fizet,a többit a TB. "

Ez a betegállományra vonatkozik.

2011. szept. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Új munkahelyen a szabadságaid számát arányosan kapod meg. Tehát ha egy évre 20 nap jár neked akkor 3 hónapra 5 nap szabadságot fogsz kapni erre az évre.
2011. szept. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. szept. 7. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!