Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirugtak, ráadásul "hamis"...

Kirugtak, ráadásul "hamis" szerződéssel, mit csinálhatok ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nem tudtam a hamistól megfelelőbb szót találni. Munkahelyemen 3 műszakban dolgoztam, és március óta úgy nézett ki a dolog, délelőttös héten szombat vasárnap be kellett menni, éjszakás héten szombaton, délutános héten pedig vasárnap dolgozni (kötelezően) viszont SOHA nem volt pihenőnapom! Múlt héten vasárnap nem mentem be, szóltam előtte. Ma megkaptam a szerződésem rendkívüli felmondással egy olyan gusztustalanul megfogalmazott szöveggel, hogy probléma volt a munkámmal, nem voltam hajlandó túlórázni és problémás volt a magatartásom. Ez mind hazugság, nem is írtam alá a szerződést. Mit tehetek ilyenkor?
2011. szept. 7. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Ne írd alá utólag a szerződést, hanem fordulj a munkaügyi bírósághoz. Mellékeld a keresethez az aláíratlan szerződést, meg a felmondólevelet, és írd le, hogy mi hogy volt pontosan.


Aztán izguljon a munkáltatód, hogy hogyan tudja megoldani, hogy alá legyen írva a szerződésed. Ha mégis "megoldja", akkor meg kérj írásszakértői vizsgálatot, plusz jelentsd fel őket magánokirathamisításért is.


Kb. ennyit lehet tenni. Az benne van a pakliban, hogy téged is megbüntetnek feketemunkáért.

2011. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyi bírósághoz fordulhatsz. Ott igazolnod kell mindent, amit jogszabályellenesnek tartasz.
2011. szept. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!