Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehet az akit a munkáltató...

Mit tehet az akit a munkáltatója nem akar bejelenteni? Hová fordulhat, és milyen következményei lehetnek, van valakinek ilyen tapasztalata közületek?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm most keres állást,és közölük sokan

belefutottak ilyenbe: vagy pár hónap után jelentik be,de

volt egy srác akivel nyíltan közölték,sem most,sem a

későbbiekben ne számítson rá.Persze volt olyan,aki

így is elfogadta a munkát,de közben attól fél,őt is

megbüntetik fekete munka miatt ha ellenőrzést kapnak,de én

nem tudom tényleg így van-e.


2009. ápr. 23. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, sürgősen keresni kell mást. Én most tudtam meg, hogy a mostani helyem se intézte még el, pedig már több, mint egy hónapja itt vagyok, és másik helyről jöttem el, ahol szintén nem akartak bejelenteni. Itt az ígéret megvolt, az ügy pedig azóta is áll... Ha bármi hátrányom származik belőle, be lesznek jelentve a megfelelő helyen a munkaügyi felügyeletnél.
2009. ápr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az a kisebb gond, hogy büntétés lehet miatta, de 71 éves nagyanyám emiatt nem kap nyugdíjat, mert őt se jelentették be, és nem tudott róla. Lehet, hogy az állami nyugdíj megszűnik, de a kötelező magánnyugdíjpénztárba sincs fizetve feketén... Tehát erre az időre nincs bent semmi, ez az idő kiesik, és ha megélem, vagy ha nem, de öröklik utánam, akkor ez az időszak 0Ft-os lesz.
2009. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen,a későbbiekben a nyugdíj is gond lehet,de ez nem

érdekli a munkáltatót.De hogy az sem,ha megdől akár

milliós büntit is fizethet az már érdekesebb.

2009. ápr. 23. 12:02
 4/4 anonim ***** válasza:
A munkaügyi felügyelősénél kell ezt jelezni, de csak akkor tudnak valamit is tenni, ha az ismerős adja a nevét, lenyilatkozza ezt a dolgot és akkor meg tudják büntetni a munkáltató, mert ez bizonyíték, vagy mondjuk ha rajtaütésszerűen kimennek és megtalálják a feketemunkásokat. Én úgy tudom, hogy ha kiderül a munkavállalót nem büntetik, csak ha ő is beleeggyezett a feketemunkába, de ha nem akkor nem kap büntit.
2009. ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!