Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most megyek dolgozni az új...

Most megyek dolgozni az új munkahelyemre.3 hónap próbaidő, de a munkaviszonyom a szerződésben határozatlan időre szól. Szeretnénk babát, de mit tegyek most folytassuk a babaprojektet vagy várjuk meg hogy leteljen a 3 hónap?

Figyelt kérdés
Nagyon elkeseredtem, mert 5 hónapja próbálkozunk és se híre se hamva babának.Most egy hónapja munkanélkülin vagyok tehát azóta lelátunk a babaprojektről.Most mit csináljak?Holnaptól indul a meló, de próbaidő alatt bármikor kirúghatnak.Mit tegyek várjam meg hogy leteljen a próbaidő, vagy folytassuk tovább a babadolgot.Nagyon sok hitelt fizetünk sajnos nem engedhetem meg magamnak a munkanélküli segélyt, mindenképpen fontos volna hogy táppénzt kapjak, illetve majd később gyedet?
2009. ápr. 23. 19:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy próbálkozunk tovább, de sajnos a meló elég messze van.Busszal járok majd, meg 10 óra a meló.Nem biztos hogy bírnám, tehát lehet hogy hamar el kellene jönnöm táppénzre.Arról nem is beszélve hogy mi van akkor ha hányok meg rosszul leszek vele és kiderül a dolog?
2009. ápr. 23. 20:03
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én várnék 3 hónapot. Tényleg lebukhatsz, és akkor símán kirúgnak.
2009. ápr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is kivárnám a három hónapot. Aztán amikor véglegesítenek, jöhet a próbálkozás. A munkaszerződés meg úgy szól, hogy határozatlan idejű, de három hónap a próbaidő. Várd inkább ki.
2009. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát belölem most a munkáltató és a leendö anyuka is szól.


Mint munkáltató, azt mondom hogy elég tiszteségtelen, hogy elmész azért dolgozni hogy majd valami "segélyt" kapj még ha az táppénz is. A munkáltatód számít rád ha jó vagy és épít rád, te meg meddigre letellik a 3 hónap vagy is biztos hogy beválltál és már is otthagyod.

Leendö anyaként meg azt mondom minél elöbb gyereket.

Viszont lehet évekig össze sem jön a baba. Ha multi cégnek dolgozol ahol pótolható leszel ott várd ki a 3 hónapot aztán akkor teherbe de ha kiscég és számítanak rád akkor gondold meg.

2009. ápr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!