Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 12 évesen hogy kereshetek...

12 évesen hogy kereshetek pénzt? L

Figyelt kérdés
2009. ápr. 25. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Hivatalosan sehogyan. Nem írtad,hogy mire gyűjtenél,de mond el a szüleidnek,rokonoknak,ismerőseidnek,hogy elvállalnál minden munkát csekélyke díjazásért.pl. fűnyírás, garázstakarítás,felesleges papírhulladék elszállítása, autómosás...stb.Biztosan értékelnék a szándékod,hogy munkával akarsz pénzt keresni,így a "jutalmazás" sem maradna el.
2009. ápr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Öregnéninek bevásárlás, takarításban segítség, kutyasétáltatás. Túl nagy összegeket nem lehet összegyűjteni, de kezdetnek talán jó.
2009. ápr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Ragassz ki cédulát, kutyasétáltatásra. Házon belül, ahol ismernek, hogy kisbabára vigyáznál. Talán anyukád tud szerezni otthon végezhető munkát, pl borítékolás.

Léptesd be anyut az avonba, s te árulod a cuccot a barátnőidnek.

Nyári mezőgazdasági munkát ismerősnél. pl. gyümölcs szedés, kapálás. Mindenképp kell a szüleid vagy rokonaid segítsége, sajnos egyedül nem tudsz szerezni.

Ha van 16 fölötti tesód, rokonod, ő vállalhat diékmunkába szórólapkihordást, és te kihordod.

Mondd el a felnőtt ismerőseidnek, hogy munkárt keresel, és kérd a szüleidet hogy ők is próbáljanak szerezni. vagy a nagyszülők hamarabb.

Olyan jó volt mikor én még gyerek voltam, dolgozhattunk még nyáron, és már hat évesen kerestem pénzt ribizliszedéssel, két könyv árát, s később egyre többet, nyaranta. nagyon jó volt. Ismerős fog segíteni neked.

2009. ápr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
14 éves korod után dolgozhatsz diákszövetkezeteknél, de akkor is csak szülő engedéllyel amíg be nem töltöd a 16-ot!
2009. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Az első válaszolónak: "Hivatalosan sehogyan."


A munka törvénykönyve kivételt tesz az előadó- és színművészettel foglalkozó esetekben. Tehát lehet egy hat éves gyermek is színész, előadóművész. Vagyis hivatalosan is tud dolgozni, de csak nagyon konkrétan meghatározott munkakörökben.

2009. ápr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó válaszoló: ha a lehetőséget ismerné a fiatalember, nem kérdezte volna meg,hogy hol kereshetne.Esküszöm nem lapoztam fel a Munka Törvénykönyvét,mielőtt válaszoltam.

Bocsi!Egyébként igazad van.

2009. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
en anyum neven feliratkoztam az avonra (mind forgalmazo) az egesz penz nekem jon:)
2009. nov. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!