Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy van olyan szakma, amit informatikusnak neveznek?

Figyelt kérdés

Még olyantól is sokat lehet látni ilyet,akinek van valamilyen informatkával kapcsolatos végzettsége,vagy valamilyen informatikával kapcsolatos dologban dolgozik.

Könyörgöm,az informatika 1 gyüjtő fogalom.Lehetsz te cnc programozó(igen ez is informatika),web programozó,rendszergazda,de lehetsz szervízes is.Ugye mennyi is az eltérés?


2011. szept. 25. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Mivel az egyetemen van informatikus képzés és a diplomán mit kézhez kapsz az szerepel,hogy programtervező informatikus,ezért van ilyen.

Ez diploma,nem OKJ-s szervizes

2011. szept. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Mivel a diplomámon az szerepel hogy mérnök informatikus, így én informatikus vagyok. Az általad említett munkát végzők is informatikusok. Nem tudom, miért kell ezen kiakadni! Az más kérdés, hogy az informatikán belül mit dolgozol, de a lényeg ugyanaz marad: informatikus vagyok és kész. Azért van ez így mert egyik évben rendszergazda vagyok, másikban szoftvertesztelő.
2011. szept. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérdező szerintem az OKJ-s tanfolyamokból indult ki.Ott vannak így külön, hogy weblap készítő,meg szervizes.

Az informatikus a komplex képzés

2011. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én konkrétan arra gondoltam,hogy minden vak-világtalan az infrmatikust egy szakmának tekinti,és nem gyűjtő fogalomnak.Aztán néznek bután,hogy mi is az,hogy te nem tudod,hogy ő informatikus,de te nem tudod mit dolgozol.

Ti is állítjátok,hogy informatikusok vagytok.Aztán legalább annyit írtok,hogy az informatika,mint gyűjtő fogalom melyik részével dolgoztok.

Ha én azt írom,hogy állami dolgozó vagyok,akkor tudjátok,hogy milyen munkakörben dolgozok?Nem!És a 2 teljesen ugyanolyan.Lehetek én tanár,orvos,rendőr,tűzoltó.Ugyanez van az informatikusnál is.

Használunk szavakat,csak nem értjük.

2011. szept. 25. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ilyen alapon te az "orvost" is rosszul használod, mivel ennyi erővel valaki mondhatná, hogy ő nefrológus/endokrinológus/urológus/mellkassebész stb., az "orvos" pedig csak egy gyűjtőfogalom, amit a laikusok használnak... De ez még jó pár munkával hasonlóan van, szóval nem értem, hogy miért vagy felháborodva.
2011. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az asztali számítógépek használata a kisebb munkahelyeken és az otthonokban alig 10 éve jelentek meg. Ekkor még alig volt olyan ember Mo-n aki konyított hozzá, ezért volt néhány hozzáértő aki mindent megcsinált ami ezekkel kapcsolatos. Őket nevezték informatikusoknak. Aztán egyre gyorsabban fejlődött minden és szétvált különböző ágazatokra de akik 2000-ben ismerkedtek meg a számítógéppel és az egész informatika világával azok automatikusan hozzákapcsolják hogy aki mindezeket karban tartja, fejleszti, javítja, az informatikus.


Ugyanúgy ahogy még ma is vannak öreg Sárika nénik és Pista bácsik akik tanácsházának hívják az önkormányzatot annak ellenére hogy hatalmas betűkkel rá van írva hogy önkormányzat mivel a szocializmusban, mikor ezek kialakultak, akkor még így hívták és hiába nevezték át, nekik megmaradt tanácsházának.

Az én 12 éves húgom nem használja ezt a szót hogy informatikus. Tudja hogy van az iskolájában egy rendszergazda és tudja hogy a nővére barátja programozó informatikus aki egy elektronikus könyvtárrendszer programozásával, fejlesztésével foglalkozik. Soha a büdös életben nem fogja összekeverni a kettőt és az internetszolgáltató által kirendelt vezetékelő szakmunkást sem fogja informatikusnak hívni, mert ő már ebben nőtt fel.



Egy informatikusnak igazán lehetne ennyi gógyija. :D

2011. szept. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy gyüjtőfogalom, mint pl. tanár v mérnök

Ők se mindig pontosítanak h milyen, ez helyzetfüggő.


Ha pl megkérdezik pesten hol laksz mondasz utca, házszámot

Ha ugyanezt külföldön kérdezik nem azt mondod h a Petőfi utca 12-ben laksz, hanem h Magyarországon.


Aki nem ért az informatikához és részleteznéd, milyen informatikus vagy, az olyan mintha egy albánnak azt mondanád h a Petőfi utában laksz.


Ezt hívják halmazelméletnek, kedves informatikus úr:)

2011. okt. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!