Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek egy önéletrajznak...

Szerintetek egy önéletrajznak muszáj hivatalos és nyers hangvételűnek lennie?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert a párom most készül beadni egy helyre az önéletrajzát.Nekem meg az az elgondolásom,hogy valamilyen szinten más legyen mint amit az átlag bead.Többen is jelentkeznek,de csak egy embert fognak felvenni.Mi lehetne az ami megfogja a munkáltatót?Én arra gondoltam,hogy lehetne egy kicsit személyesebb hangvételű is.Pl,hogy van családja és erről pár mondatot is írni,esetleg,hogy szeret barkácsolni,jó a kézügyessége,ez fontos is lenne mert ilyen jellegű a munka.Nem tudom,még eddig nem igazán írtunk önéletrajzot,de nagyon szeretnénk ha ő lenne a befutó.Tudnátok tanácsot adni,hogy mit szeret olvasni a munkaadó??
2011. okt. 5. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen helyre jelentkezik,de az ilyen "személyes" önéletrajzokat a legtöbb helyen eleve kidobják
2011. okt. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
uh,ez nem jó hír.Azért kérdeztem mert nincs benne tapasztalatunk.Tehát azt mondod,hogy nem jó a személyeskedés.Egyébként pesti a cég,de vidéken van a munka.
2011. okt. 5. 13:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az önéletrajz legyen korrekt, rövid.

azt gyorsan átnézik, fontos,hogy a megfelelő infókat megtalálják (végzettség,előző munkahelyek)

Amotuivációs levél lehet személyesebb hangú, de abban is az legyen,hogy miért lenne ő megfelelő erre az állásra

2011. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
vázlatos és szellős legyen, könnyű legyen áttekinteni, tapasztalatom szerint az ilyenek a befutók
2011. okt. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,jöhetnek még tanácsok:

Mi az a motívációs levél??

2011. okt. 5. 13:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A motivációs levélben leírod, hogy miért jelentkeztél az álláshirdetésre. Ez, már csak a nevéből adódóan is, személyesebb hangvételű.


Az önéletrajz pedig legyen rövid, áttekinthető, nem olvasmányos, hanem tényszerű.

2011. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig attól függ, hogy milyen a cég? Ha egy kreatív reklámügynökség, egy ilyen életrajz csak javít a helyzeten. Viszont ha egy komoly pozícióra jelentkezel, az ilyet egyből hajítják ki.
2011. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Az a gond, hogy erre nem lehet általános érvényű tanácsot adni. Van egy elképzelés a munkavállalókban, hogy milyen önéletrajz a nyerő, de ezt igazán semmi nem támasztja alá. Minden attól függ, milyen a munkáltató. Van, aki több infót szeretne, van aki csak a lényegre kíváncsi. Ha van rá mód, próbáljátok meg kideríteni, milyen típusú munkaadóval álltok szemben.

A motivációs levéllel kapcsolatban két fontos gondolat: először is egyáltalán nem arról szól, miért jelentkeztél az állásra. Ezt ugyanis a munkáltató nagy ívben lesz..ja. A motivációs levél arról szól, hogy te mint "termék" eladod magad, azaz a levélben meggyőzöd, miért jó NEKI, ha pont téged vesz fel. Jó lehetőség, hiszen itt folyó szövegként vagy bármilyen formában összeírhattok olyan dolgokat is, amik az önéletrajz kereteibe nem férnek bele.

A másik pedig ebből logikusan következik: természetesen írjatok motivációs levelet akkor is, ha nem kértek! És ebbe kerüljön bele minden, ami pozitív lehet. Például ha tényleg ügyesen barkácsol a párod, akkor egy szép darabról készítsen egy fényképet, és azt mutassa meg (praktikusan tegyétek fel a netre, pl. picasa albumba és a levélbe tegyetek egy oda mutató linket). Ilyenek mind-mind előremozdítják az ügyét.

2011. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó kettő lényegében leírta.


Csak hogy értsd: a munkáltató olyan embert keres, ami céljainak megfelel. ehet, hogy ezt egy személyes hangvételű önéletrajzban + motivációs levélben le tudod írni, de az is lehet, hogy a személyes hangvétel plusz felesleges információkat tartalmaz ami hátrányos a felvételnél.


Nincs általános válasz, attól függ mire keresnek embert.

2011. okt. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsaitokat.

Tegnap elküldtük,az önéletrajzban csak a tényeket,vázlatszerűen,a motívációs levelet csatoltuk,abban pedig azt amihez ért,lényegében azt amit kért a munkáltató,legyen kézügyessége,stb.

Nem tudom mi lesz,de majd értesítelek benneteket.

A válaszaitok hasznosak voltak!

2011. okt. 6. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!