Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TGYÁS vagy GYed? Munkáltató...

TGYÁS vagy GYed? Munkáltató vagy Oep?

Figyelt kérdés
Jelenleg Gyeden vagyok májusig.Viszont márciusban érkezik második gyermekünk.A kérdésem az lenne,h TGYÁS-t kell ő utána igényelnem vagy Gyed-et?A munkáltatóm tölti ki újra a papírokat a jövedelem igazoláshoz vagy már az OEP hiszen már ők utalnak több,mint 1 éve...
2011. okt. 10. 08:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdésed első részére nagyon nehéz úgy válaszolni, hogy nem látom a jelenlegi ellátásod alapját és nem tudom a pontos dátumokat, hogy mikortól meddig kaptál ellátásokat, vmint meddig dolgoztál pontosan.


Egyszerre egy ellátást lehet kérni csak egy gyerek után, tehát vagy megigényeled a második gyerekkel a TGYS-t vagy az elsővel leszel GYED-en amíg le nem jár és a fentmaradó napokra kéred a TGYS-t a második babával.


Ha nem tb kifizetőhely a munkahelyed akkor a TB-hez kell bemenned és ott intézned ezeket a dolgokat. Egyedül a GYES-t kell a Magyar Államkincstárnál.


Egyébként szerintem menj be a TB-hez és kérj meg egy ügyintézőt, hogy segítsen neked, hogy hogy fogsz, tehát melyik ellátással fogsz jobban járni.


Remélem segítettem!


Üdv

2011. okt. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi válaszod...

Igazából 2010.március végéig dolgoztam,május elején szültem.A baba után kaptám tgyás-t októberig,majd azóta gyed-en vagyok.Vki azt mondta,h a második babánál is ugyanabból a jövedelemből számolnak,mint elsővel,ezért kérdeztem,h most újra a munkáltató állítja-e ki a jövedelemigazolós papírokat vagy az oep visszakeresi a 2010-ben leadott adatokat...

2011. okt. 11. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!