Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú kérdés, válaszolnál?

Állásinterjú kérdés, válaszolnál?

Figyelt kérdés

Ha elvárnak valamilyen szakmai képzettséget, és nekem meg is van, mielőtt felvennének ugye belekérdeznek azért, hogy kiderüljön tudok valamit vagy épp nem tudok?


Ha egy külső cég embere végzi az állásinterjút, számíthatok rá, hogy több lépcsőfokos lesz?


A kezem hova rakjam? Valahol azt olvastam ölbe ne, de a tárgyaló asztalra sem szeretnék tehénkedni, mert az számomra igénytelenséget sugall.


Bizonyítványaim (vagy azok másolata), kinyomtatott önéletrajzot vigyek? Valahol azt olvastam, egy kis táska kell csak, abba viszont nem fér el.


Nem túl csinos-nőies a kabátom. Még suliból maradt rám. Amikor a portánál bejelentkezem, vegyem le, hogy ne abban, hanem a csinos felsőmben lásson meg az interjúztató? Vagy tök mindegy?


Ha olyat kérdez, amire nem tudom a választ, hogy reagáljam le? Mit mondjak, ha pl. azt kérdezi, hogy ezt+ezt hogyan kell megcsinálni excelben, nekem pedig fogalmam se lesz róla?


2011. okt. 10. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

igen, az állásinterjúk mostanában többfordulósak.


A kezedet helye függ hogy hol/hogy ülsz. Az a lényeg, hogy a póz, az összhatás határozottságot, stbt sugalljon.


Kinyomtatott önéletrajzot nem kell vinned, van nekik, bizonyítvánt abban az esetben, ha kérnek. Amennyiben olyan a munka, portfóliót vihetsz.


A bejáratnál pakold le a kabátod, biztos van fogas, meg ilyesmi (irodabejáratnánál, nem a portánál)


Ha olyat kérdez, amit nem tudsz, légy kreatív, probáld megcsinálni más módon, vagy ha nem megy, akkor bátran mondd, hogy megkérdeznél vkit, hogy megtudd :) az oszinteseg es a kreativ megoldás talán oldja a helyzet feszultseget, es mindig becsulendo.

2011. okt. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Nagy valószínűséggel igen, belekérdeznek. Ritka az olyan hely, ahol nem.

2. Szinte biztos, hogy több forduló lesz.

3. Van átmenet az ölbe tett kéz és a tehénkedés között. Szerintem ha a csukló alatt megtámasztod és összekulcsolod a kezed, az elég jó (és ha szerencséd van, nem látszik annyira, hogy remeg).

4. Igen, ezeket mindenképp vidd. Valószínűleg nem lesz rájuk szükség, de igen jó benyomást keltesz, ha pl. kiderül, hogy a titkárnő elfelejtette kinyomtatni az önéletrajzod, te meg azzal indítasz, hogy "ne fáradjanak, van nálam egy nyomtatott példány".

5. Ez szinte teljesen mindegy. Ahol várakozol, ott hagyd kint, akkor senki nem fogja látni :)

6. Ahogy az előző leírta :)

2011. okt. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha lesz még kérdésem, írok.

2011. okt. 11. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!