Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A pedagógiai asszisztensnek...

A pedagógiai asszisztensnek nem kell középfokú végzettség?

Figyelt kérdés
Közmunkásként mint pedagógiai asszisztenst alkalmaztak egy általános iskolában. A jövedelmem nettó 28.500, mert az ügyintézők szerint ehhez a munkakörhöz nem feltétel a középfokú végzettség, elég a 8 általános is....
2011. okt. 17. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
HA olyan pedagógiai asszisztens,aki segít az adminisztrációban, ahhoz csak 8 általános kell. Vagy diplomás pedagógiai asszisztens,ahhoz pedagógiai asszisztensi diploma kell (3 év az egyetemen)
2011. okt. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak diplomásokat közvetítettek ki pedagógusasszisztensnek közmunkára, és így a 4 órában 32 ezer nettót fizetnek, mint végzettséget igénylő munkára.
2011. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos törvényileg így van, és mindenre ráfoghatják, hogy nem kell hozzá középiskola.

Én szociális gondozó voltam érettségivel, mellette jártam egyetemre, de azt mondták, hogy ezt 8 osztállyal is lehet csinálni, úgyhogy a pénzem is ennek megfelelő volt.

2011. okt. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs diplomám, csak érettségim, de segítek az adminisztrációban, felügyelem a gyerekeket, helyettesítem a szaktanárt - szerintem azért ehhez húzós az általános iskolai végzettség...
2011. okt. 17. 13:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, de nem fogsz tudni mit tenni.

Én is gyerekekre meg szülőkre felügyeltem 12 órában, gyógyszereket adtam ki stb..., és mégis azt mondták, hogy ehhez nem kell érettségi.

Sajnos!

2011. okt. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
El kell fogadni, hogy az érettségi csak belépő az egyetemre, mást nem ér. Vagy egy szakma, és akkor szakmunkás vagy,olayan fizetéssel, vagy diploma. A "csak " érettségi igazából egy félbehagyott tanulmány
2011. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van egy szakmunkásvégzettségem és mellé egy érettségim. A szakmámnak semmi köze a pedagógiához. Igazából az zavar de nagyon, hogy én dolgozom a 28.500.- forintért, nem is keveset, nagyon ritkán van hogy csak 4 óra munkám van, a másik meg néz ki a fejéből, mert portás, 8 általánossal, a többi meg nem dolgozik ugyanennyiért, mert épp nem közvetítették ki közmunkára....
2011. okt. 17. 13:57
 8/10 anonim ***** válasza:
De miért gondolják úgy, hogy minden diplomás embernek jó egy falkánnyi normális viselkedésre képtelen gyereket őrizni? Tudom, munka, meg kell becsülni, de egy informatika vagy egy mozgókép kultúra végzettségű mit tud kezdeni a gyerekekkel?
2011. dec. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is érettségizett vagyok, 21éves és engem is pedaszisztensnek raktak be, ugyan azt csinállom amit a kérdező írt. Adminisztráció,fénymásolás,helyettesítés ilynek. :)
2011. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Általános iskolában ugye?
2014. febr. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!