Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 12 órás munkarendben dolgozók!...

12 órás munkarendben dolgozók! Hogyan oldjátok meg munka mellett a háztartási feladatokat (mosás, főzés, takaritás, stb. )?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 18:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Egész héten szalad a ház, éheznek a többiek, aztán a "szabad napjaimon" mást sem csinálok a pihenés helyett, mint hogy próbálom utolérni magam.

A bevásárlást anyósom intézi, meg a párom. Hát nem is nagyon tudok spórolni ezek miatt.


Hányok az egésztől! Én ebben az országban egy csomó mindent megtiltanék. Éjszakai műszakot, napi 8 óránál többet igénylő munkarendet, munkaidőkeretet..., a gyermekes anyukákat csak egyműszakban engedném dolgoztatni. Előírnám, hogy adót kell azoknak fizetni, akiknél a foglalkoztatottak valahány százaléka nem nő, nem pályakezdő, nem 50 év feletti stb.

Most a méreg beszélt belőlem, de biztosan értitek, amire ki akartam lyukadni...

Jószerivel a családommal csak az ajtóban találkozom, aztán csodálkoznak, hogy nincs idő, meg energia a gyerekekre, hogy kallódnak, hogy életuntak, hogy kapcsolatok mennek szét, hogy nem is vállal az ember családot. Mire? Erre?

2011. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Én ugyan csak 8 órát dolgozom a munkahelyemen(hétfőtől péntekig), de reggel és délután még 1,5 - 1,5 órát utazással töltök, így kb 11,5 órát vagyok távol a lakástól. A hétközi bevásárlásban a férjem segít (elég smucig, csak a legszükségesebbeket veszi meg) hétvégén, szombat reggel együtt vesszük meg a következő hétre valót. Takarítani szombat délelőtt szoktam, közben főzök meg megy a mosógép. Szerencsére van mosogató gépem. Vasalni ritkán szoktam, eleve olyan ruhákat veszek, amiket nem nagyon kell vasalni. 1 felnőtt fiúnk lakik még velünk, ő elég lusta, néha a hétközi bevásárlásban segít.A legnagyobb gondom a főzés, mert abban nincs segítségem. Gyorsan,könnyen elkészíthető dolgokat főzök 2 naponta. Amíg kicsik voltak a gyerekeim, sokkal nehezebb volt, mert este a leckéjüket is meg kellett néznem (napközisek voltak)Állandó rohanásban voltam, és lekiismeret furdalásom volt, hogy keveset vagyok velük.

Háááát röviden ennyi. Kívánok Neked erőt, egészséget, kitartást!!!!!!!!!

2011. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Hasonló helyzetben vagyok mint a kérdező és igen: én is betiltanám az ilyet a családosok esetében (2 gyerekem van, diplomás vagyok). Nyugat-Európában ez elképzelhetetlen lenne, Németországban pl. amíg a gyereked nagykorú nem lesz, addig a nők részmunkaidőben dolgoznak tisztességes fizetésért. Nálunk nagyon kezd már kiborulni a bili... a ház szalad, a gyerekeimet alig látom, a férjem főz, bevásárolni én szoktam és este kijön elém kocsival a hév megállóig, hogy ne kelljen cipekedni. Ha szabadnapos vagyok, akkor lóg a belem a felgyülemlett fáradtságtól, amúgy én is ilyenkor próbálom rendbeszedni a házat. Nagyobbik lányom ovis, anyukám viszi reggel az oviba, párom hozza haza délután. Kisebbikkel anyukámék vannak egész nap, ugyanis nem vették fel a bölcsibe (most lesz 3 éves). A gyest így anyám kapja utána. Hétvégén is melózni kell, sőt decemberben 1 nap szabit sem vehetünk ki. Nos, én pedig nem fogok a rohadt melóhelyről egyenesen a karácsonyfa alá beszánkázni, mindennek van határa, igenis én szeretném megsütni a süteményeket (ahogy eddig is), én szeretném kitakarítani a lakást, én szeretném becsomagolni az ajándékokat stb., stb. Ráadásul kb. 1 óra amíg beérek a melóhelyre, hétvégén még több, mert akkor ritkábban jár a hév. A lényeg: nem adom fel, keresek mást, ha másnak sikerült, hát nekem is fog, már az se érdekel, ha az új helyen majd alul vagyok fizetve, csak a családi életem (és az egészségem, ugyanis a gyomorgörcsök már mindennaposak, amúgy kezdődő gyomorfekélyem van) és az egészségem ne menjen rá. Szóval váltani fogok, ez már biztos.
2011. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Én 16 órát dolgozok, szarok rá mi van otthon. Van hogy haza se megyek...
2011. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Csak gratulálni tudok az utolsó hozzászólónak!

Biztosan nagy kincset ér a családjának.

2011. okt. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Igen, való igaz, hogy Nyugat-Európában a családos nők csak részmunkaidőben dolgoznak. Lehet mindig arra mutogatni, hogy ott csak fél év a szülési szabi, de utána mi van? Hát nem az, ami nálunk.

Én ugyan még "szerencsés" vagyok, mert találtam félállást, de csak 45 e ft-ért, nagyjából ennyibe is kerül, hogy bejárjak. Kénytelen vagyok kocsival, mert egyik gyerek bölcsiben, másik oviban. Én csak azért csinálom, hogy ne az legyen már az önéletrajzomban, hogy 5 éve otthon. Így is nehéz, mire mind a két gyerekért elmegyek, már így is utolsók közt érek be az oviba. Nem is értem, itt senki sem dolgozik? Hogy tudják a gyereket 3-kor elvinni az oviból?

Én még próbálkozom most főzni, 2 naponta, de ha majd 8 órában dolgozom, tuti nem fogok. A gyerekek kapnak az oviban, mi majd rendelünk. Hogy a ház romokban, az már régóta nem érdekel. Ha foglalkoznék vele, már megbolondultam volna. Nagyjából 2 hetente szoktam takarítani.

2012. jún. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
95%
sajnos nálunk is ez a helyzet. Gyakran követni se tudom a szüleimet,hogy dolgoznak. Ha van nagyobb gyermeked akkor kérd meg,hogy segítsen takarítani mosni. Én is ezt teszem,így legalább tudok segíteni a szüleimnek és ők is tudnak pihenni.
2012. aug. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
A család férfi tagjai is vegyék ki a részüket a házimunkából és mindjárt több idő jut pihenésre :)
2012. szept. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok.

Kora reggel(6-7) lemegy egy adag mosás, közben főzök, lehetőleg két napra. Aztán irány a munka. Még kezdés előtt gyors bevásárlás. Este ha kell újra bekészítem a mosógépet, vagy előkészítem a főznivalót, vagy vasalok.

A hét két szabadnapján,ha itthon vagyok, fél nap takarítás, fél nap pihi. Párom sokat segít, ha itthon van, baba még sajna nincs.

2012. okt. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
96%
Régi kérdés, de ha esetleg valaki ide téved. Angliában a szülési szabadság 9 hónap és utána nem dolgozol részmunkaidőben jó bérért. Ugyanannyiért dolgozol, mintha nem lenne gyereked, semmit se jelent itt, ha anya vagy. (Talán nehezebben kapsz állást, ha ez számít :D). És olyan furcsa, hogy mindig Magyarországot szidják, hogy ezt betiltanám, azt betiltanám, mert itt-ott jobb, közben meg nem jobb. Angliában is megy a 12 órás műszak, én így dolgoztam éjszaka és ha nem tetszett nekik a munkád fogták és hazaküldtek (örökre). Itt a szerződés se nagy divat, aki kap, az már elért valamit az életben. :S
2013. aug. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!