Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi egy ügyvéd mellett...

Mennyi egy ügyvéd mellett dolgozó titkárnő havi nettó fizetése?

Figyelt kérdés

Egy ügyvéd mellett megyei jogú városban napi 10 órát dolgozó titkárnőnek (aki egyedül van, a főnöke egyedül még az e-mailt sem tudja kezelni, mégis mindent bevállal, ebédszünet kizárva, olyan sok melóval, hogy majd megpusztul, hatalmas felelősséggel) körülbelül mennyit kellene keresnie?



Csak hogy érdemes-e más munkahely után néznem, vagy ezen a szakterületen csak annyit lehet keresni, amennyit én kapok?


2011. okt. 25. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem 120 és 180 nettó között lenne valahol reális.
2011. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
200 netto
2011. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
szerintem is minimum 200 . főleg azért mert ha tényleg 10 órákat dolgozol és keményen egy műszaki analfabéta mellett, akkor az életminőséged nagyon lecsökken.
2011. okt. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Első vagyok. Két évvel ezelőtt még valóban elment a nettó 200, de most minden utcasarkon túlképzett munkaerők hadával találkoznak a munkáltatók. :(


Kérdező, szóval mennyit kapsz, elárulod?

2011. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mennyit keresek?


Hát, nettó 70.000,- Ft (ez bruttó 90.000,- Ft körül van.)

Nagyon alulfizetettnek érzem magam, pláne, hogy ehhez semmilyen plusz juttatás, prémium, semmi nem járul.

Tehát fixen 70.000,- Ft minden hónapban.


Hozzáteszem, hogy két nyelvet beszélek, profin számítógépet és programokat használok, és egy csomó 100%-ig szakmai dolgot egyedül kell megoldanom, pl. cégbírósági eljárások /cégbejegyzés, módosítás, végelszámolás/, fizetési meghagyások, végrehajtás indítások, szerződések készítése, NAV-os eljárások.


És nagyon sokszor még az ügyfelekkel is én tárgyalok. :S


Vagy a jogi titkárnős szakma ilyen alulfizetett, és más ágat kéne találnom, vagy a főnök fizet ennyire alul... :(

2011. okt. 27. 08:10
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

en irtam eloszor a 200at

beszelj a fonokoddel, hogy napi 8 orat dolgozol, es nem csinalsz semmit azon tul ami a munkakorodben van (pl nem targyalsz mert a titkarnoi munkakorben az nincs benne), es akkor jo a hetven

vagy emel, mert ha nem, hosszu tavon ezt nem birod es keresel masik munkahelyet

2011. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A munkaidőm 10 óra, ez van benne a munkaszerződésemben, sajnos ezzel nem tudok mit kezdeni, "így vállaltam".

Sajnos ebből a 10 órából (a törvényes 6 óra ellenére) mind a 10-et a gép előtt töltöm, 2 éve vagyok itt, a szemem 1,5 dioptriát romlott. :(


Fizetés emelést meg próbáltam már kérni, de a "ha nem tetszik el lehet menni"-n kívül mást nem kaptam.


És mivel a főnököm egy elég ingerült férfi, aki folyamatosan üvölt, csapkod, tör-zúz maga körül, nem merek neki nemet mondani, hogy nem beszélek valakivel, nem csinálom meg ezt...

Szóval nem lehet vele dűlőre jutni...


De ezt még "túl is élném", ha legalább rendesen megfizetne, de szerinte ez a megfelelő fizetés. :(


Akkor azt hiszem, ez tényleg felejtős, mert többet kérni nem tudok, kevesebb munkám nem lesz.


Tényleg kell valami mást keresnem! :(

(ja, jó lenne, ha lenne valahol is munka..)


Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :):):)

2011. okt. 27. 13:35
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
1. vagyok. Alul vagy fizetve, igen. A nővérem 4-5 órában dolgozik ügyvédi irodában, Bp-en, 120 ezer nettót kap + bérlet.(Nincs bejelentve rendesen, csak a felére).
2011. okt. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

hasznald ki a kapcsolatokat, keress masik munkahelyet. tudom, nehez, de ez így tonkretesz. és valszeg a fonok sajnos csak azutan fog maskepp viselkedni, amikor mondja, hogy jolvan el lehet menni, te kozlod, hogy elmesz, es mar megbocsass, de rajon, hogy keves olyan marha van, aki igy elvallalja.


nekem sem volt munkam sokaig, en grafikusfele vagyok, nekem 70 ezret ajanlottak fel (napi 8 ora kreativ munkaert), koszontem, es mondtam, hogy kosz, nem.

csinaltam egy webboltot, ahol eladom a grafikaim, havi 80-150 jon ossze, ugy, hogy heti 1 oranal tobbet nem dolgozok, igy minden idom a gyerkocre jut (gyesen vagyok)


csak azert irom, hogy ugyes vagy, talald fel magad, ne engedd, hogy elnyomjanak, felelossegteljes vagy, es jo kepessegeid vannak (kulonben a fonokod sem tamaszkodna rad ennyire, nem merne), ugyhogy legy bator.


egyebkent tanultam szakkozepben is meg az egyetemen is a maslow piramisról, abban volt, hogy mit kell egy munkahelynek nyujtania, hogy jol erezd magad legalabb minimalisan egy munkahelyen. ugy tunik ez nalad nincs meg :(

2011. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

180-200 nettó ügyvédi irodában titkárnőként?

Néhányan nagyon nem a magyar valóságban élnek. 90 nettó már nagyon jónak számít, ha az illetőnek nincs jogi képesítése. Persze ahogy leírtad, ennél jóval többet érdemelnél, de ez ma a realitás, lehet, hogy van 200 nettós titkárnő is ügyvédi irodában, de nem ez az általános manapság.

Nem akarok általánosítani, de az ügyvédi irodák nem fizetik túl az alkalmazottakat, szeretnek mindenkit lehúzni.

2011. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!