Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyha kapni fogom a RÁT-ot...

Hogyha kapni fogom a RÁT-ot akkor muszáj a felajánlott munkát elvállalni? Hogyha nem vállalom el akkor mi fog történni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vállalod el, azonnali hatállyal kivesznek a munkaügyi nyilvántartásból, és 60 napig nem fogsz kapni semmilyen juttatást sem.Utána megigényelheted újra, de ha rögtön beosztanának közmunkára és akkor sem vállalnád el, akkor ismét 60 napig nem fogsz kapni semmit, és így tovább és így tovább....Tehát amennyiben számít ez a pénz (28500ft), hogy meg tudjál élni, akkor el kell vállalnod bármit is ajánlanak fel.

Emiatt seprek jelenleg én is utcát 4 órában diplomásan, mert anyagilag nem tehetem meg, hogy elutasítsam.

2011. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyha esteli tagozatos iskolába járok akkor is muszáj mennem dolgozni? Vagy azt nem számolják bele?
2011. okt. 25. 14:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyat is hallottam hogy visszautasítom a munkát akkor 3 évig nem fogom kapni a RÁTOT. Ez igaz?
2011. okt. 25. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha visszautasítod a közmunkát akkor azonnali hatállyal kivesznek a nyilvántartásból és átminősülsz nem regisztrált munkanélkülivé.

Önkörmányzat helyi rendeletétől függően 60-90 vagy akár 360 napon belül semmilyen anyagi segítséget nem kapsz(se rendszere szoc.segély/se egyszeri szoc.segély se semmi).

Munkanélkülibe újra bejelentkezhetsz 90 nap után de munkanélküli járadékot szintén nem kaphatsz csak ha felmutatsz 3 hó munkaviszonyt.Jelenleg ez érvényes de januártól már sokkal szigorúbb szabályozás lép életbe.

Az esti tagozat az tanulói jogviszony ami itt nem számít-közmunkát munkaviszonnyal válthatod ki és munkaviszony kell az újbóli szociális ellátásokhoz is.

(Az csak mellékesen mondom hogy ismerősöm is esti suli mellet jár közmunkára-tehát megoldható )

2011. okt. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 glaslo1 ***** válasza:
10%

JAVASLOM DOLGOZZ BECSÜLETESEN VÁLLALJ TISZTESSÉGES MUNKÁT!!!!---ÉS ELMÚLNAK AZ ILYEN PROBLÉMÁID!!!!---CSAK AZ NEM TALÁL MAGÁNAK MUNKÁT AKI NEM AKAR!!!!!--JAVASLOM BÖNGÉSZGESD A HIRDETÉSEKET TELE VANNAK ÁLLÁSAJÁNLATOKKAL!!!!

---AZ INGYEN ÉLÉS INTÉZMÉNYÉT TUDOMÁSOM SZERINT HAMAROSAN MEG FOGJÁK SZÜNTETNI!--NAGYON HELYESEN MÁR RÉG KELLETT VOLNA ÉS NEM ITT TARTANÁNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 glaslo1 ***** válasza:
23%
--AMI KIMARADT"---A SZAVAIDBÓL KÖVETKEZTETVÉN NEKED ESZED ÁGÁBAN SINCS A BÜDÖS ÉLETBEN DOLGOZNI BECSÜLETESEN, INKÁBB A SÜLT GALAMB EFEKTUS JELLEMZŐ RÁD, MIVEL ESETEDBEN MÉG AZ OMINÓZUS HARMINC NAP IS "BÜDÖS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!---CSAK AZ A PROBLÉMA, HOGY TÚL SOKAN VAGYTOK!!!!!!
2011. okt. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó kommentelő! Nem a kérdésre válaszoltál, csak nekiálltál itt nagybetűkkel segget csinálni a szádból!

Hidd el, nem könnyű munkát találni, de látom te még nem voltál ebben a helyzetben! Kikérem magamnak, hogy ingyenélőnek nevezz (hisz én is munka nélkül vagyok). Én szeretnék dolgozni, sőt minél előbb, de!!!! Mivel kétgyermekes anyuka vagyok, már nem fiatal (de még öreg sem), nem igazán alkalmaznak sehol sem az iskolai végzettségnek megfelelően. Mivel a lányaim picik, én sem vállalhatok több műszakos munkakört, pedig hidd el, ha tehetném, már dolgoznék. Nekem amit felajánlott a munkaügyi központ, már betöltött állás volt, és nem is értesítenek minden esetben. Napi több órát töltök állás kereséssel, de sajnos nem beszélek idegen nyelvet, nincs diplomám, és folyamatos műszakot sem tudok vállalni.

2 hónap alatt 6 állásra adtam be jelentkezést, és még arra sem vették a fáradságot, hogy legalább egy elutasító levelet írjanak.

Viszont igazat kell adjak abban, hogy aki akar dolgozni, az talál is munkát magának, de talán nem ebben a stílusban kellett volna ide írnod!

2011. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Én még véletlenül se bántani akarlak,de valamit tenned kéne annak érdekében,hogy kicsit "piacképesebb" legyél,diploma és idegen nyelv ismerete nélkül nem csodálkozom,hogy nem találsz állást.(azt senki sem várhatja el,hogy egy édesanya több műszakban dolgozzon,hiszen az elsődleges felatada a gyermekek nevelése...)

Javaslom,hogy amíg otthon vagy,kezdj el megtanulni angolul(vagy németül,attól függ,a lakóhelyeden mire van kereslet)máris könnyebb helyzetben leszel.

2011. nov. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!