Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként munkanélküli...

Pályakezdőként munkanélküli vagyok. Semmi segélyt nem kaphatok? (bővebb lent)

Figyelt kérdés

Alap-és mesterdiplomával nem találok állást abban a megyében, ahol jelenleg élek, pedig már szinte bármit elvállalnék, ami nem házalósdiés tisztességes meló. Sajnos anyagi körülményeink miatt nem tehetem meg, hogy máshová költözzek szerencsét próbálni. Minden áldott nap több órát töltök álláskereséssel, de semmi...szinte sehonnan nem kapok visszajelzést.

A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben, amíg nem találok munkát, semmi segélyt/pénzt nem kaphatok a munkaügyitől? Nincs 1 napom sem bedolgozva, eddig tanultam, de minek...


2011. okt. 26. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

ha az emlékezetem nem csal, még az előző fidesz kormány törölte el a pályakezdő munkanélküli segélyt még az ezredforduló előtt, szóval azóta nincs ilyesmire lehetőség.


sokan vagyunk ugyanebben a cipőben, vidékiek, megoldást nem tudok, de hogy pénz nem jár, az tuti.

2011. okt. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Rendelkezésre állás támogatás(RÁT) az önkormányzattól igényelhető elvileg.

Kérdezd rá a hivatalban,illetve nézd meg a neten mi is ez.

2011. okt. 26. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

RÁT már "nem kapható". Az új neve bérpótló juttatás.

Én hasonló cipőben járok. Hogy megkapja valaki ezt a támogatást, 1 évig regisztrálva kell lennie munkakeresőként a Munkaügyi Központban. Addig esetleg a TB-det állja a helyi önkormányzat, nekem legalábbis. Be kellene fáradnod oda, és rákérdezned a lehetőségekről.

2011. okt. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Munkaügyitől semmit, az álláskeresési járadékhoz minimum 360 munkaviszonyos (vállalkozóis) nap kell.

Az önkormányzattól csak akkor kaphatsz, ha lejárt az álláskeresési ellátásod, vagy ha nem kaptál, akkor legalább 1 éve regisztrált álláskereső vagy és szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz. (szociális törvény, aktív korúak ellátása, és itt a szükséges rész linkje: [link] ) Már nem bérpótló juttatásnak hívják, hanem foglalkoztatást helyettesítő támogatásnak.

A TBd, ha nappalin tanultál, a diákigazolványod érvényességének végéig, +45 napig passzív jogon rendezett (december 15-ig, ha most júniusban államvizsgáztál)

Ha már ez letelt, akkor szociális alapon kérelmezheted a helyi önkormányzatnál, hogy rendezzék ők a TBd (ugyanazok a jövedelmi és vagyoni kritériumok vonatkoznak rá, mint a fogl.hely.támra)

2011. okt. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Annyiban vagyok "szerencsés", hogy a TB-m az önkormányzat fizeti és legalább ezt nem anyukámnak kell.
2011. okt. 26. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!