Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az életünk értelme a munka, a...

Az életünk értelme a munka, a dolgozás és az ezért kapott pénzből való vásárlás?

Figyelt kérdés
A pénz keresés és a vásárlás ez életünk két legfontosabb dolga vagy van más is?
2011. nov. 23. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Bármi is az életünk értelme, ahhoz, hogy életben maradjunk, enni, fűteni, ruházkodni kell. Sajnos ma Magyarországon viszonylag kevés embernek marad ezen felül szabad kapacitása, ahol már önállóan dönthet, hogy a szabadidőt részesíti előnyben, vagy többletmunkával inkább további pénzt keres, hogy extrákat is vásárolhasson. Ízlés dolga. Én szabadidőpárti vagyok, bár kétségkívül sokba kerülnek manapság a szabadidős programok is. Mindenkinek magának kell megtalálni a számára megfelelő arányt, már ha egyáltalán van rá lehetősége.
2011. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Nekem nem munkám van, hanem hivatásom. Ergo napi nyolc órában élvezem, amit csinálok. Nagyon kicsi a jövedelmem, de nem zavar.

A megélhetésre minimális összeget költök, de tényleg. Viszont imádok zenélni, arra sokat.

A legtöbb ember, aki meglátja ezt, nem érti, hogy tudok így élni. Egy ismerősömmel beszélgettem, mondta hogy kéne új kabát, mert a mostanit már három éve hordja. Na az enyém idén lesz tízéves. Igaz, hogy elég jó állapotban van a korához képest. Nem látom értelmét annak, hogy újat vegyek. Ruhám is csak egy hétre elég van, hétvégén kimosom, a következő héten megint azokat hordom.

Ha valaki meglátogat, aki még nem volt nálam, az általában el van képedve, hogy nincs tévé, hifi, a lakás berendezése is puritán, megvettem a legolcsóbbat, ami még elfogadható. De mellette ott áll a félmilliós zongora és egyéb hangszerek. Többen kérdezték, miért nem újítottam inkább fel a fürdőt (jó kis szocreál). Egyszerű: a funkcióját betölti, az meg kit érdekel, hogy nem divatos a csempe? Valóban értelmesebb lett volna arra költenem a pénzt ahelyett, hogy olyasmit veszek, aminek értelme is van?


Persze nyilván másnak más a fontos. De én kimondottan örülök annak, hogy nem vettem fel ezt a mai ritmust, amikor az ember mindig rohan, semmire nincs ideje, ideges, utálja a munkáját, de sokat dolgozik, mert kell a pénz, hogy költhessen.

2011. nov. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az élet értelme az, amit adsz neki. Egyesek pl. elmennek önkéntesnek Afrikába és más nyomortanyákra, hogy segítsenek az embereken; lévén önkéntes meló, fizetést nem kapnak, csak max. ellátást meg sok köszönetet, vállveregetést és kedvességet. Nekik ez a fontos.

Mások elmélyednek a tudományokban, tanulmányokat írnak, kísérleteznek, új technikákat fejlesztenek, és mintegy mellékesen felveszik ugyan a fizetésüket, de különösebben nem érdekli őket azon túl, hogy fenntartsák belőle magukat, mivel a vizsgálatuk tárgya az, ami ténylegesen leköti őket, annak élnek.

Megint mások a családjuknak, gyermekeiknek, és főállású apák vagy anyák, mikor hogy. Náluk megint csak nem játszik a fizetés, sem különösebben a vásárlás, csak az, ami kitölti az életüket.


Szóval az élet értelme tényleg az, amit adsz neki. Ha számodra a munka és a vásárlás az, akkor neked az - másnak meg nem. Jó annak, aki szereti a munkáját (tehát már nem is munkája, hanem hivatása van), és annak is, aki megveheti mindazt, amitől jól érzi magát. De ettől még a munka és a vásárlás nem objektív és általános központi tényező - csak két tényező a sok közül, és mindenkinél más hangsúllyal esik latba.

2011. nov. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!