Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Talán voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Én is megosztom veletek a nyomoromat, ebben a mai világban, milyen nehéz is a huszonévesek a helyzete.22 éves srác vagyok, nincs diplomám sőt nem is terveztem soha, hogy diplomám legyen, mert tisztában vagyok a képességeimmel. (gépészmérnöki diploma ha egyetem, csak matek nem az erősségem). Mindenkitől azt hallom jaj diploma így meg úgy, mert csak azzal lehet érvényesülni, hát tököm kivan ezzel, már nem azért. Szóval elvégeztem az érettségi után, egy 2 éves okj képzést, mint gyártástechnológus (cnc forgácsolás, programozás. Stb). Oké van egy piacképes keresett szakmám minden király, kivéve hogy minden cég többéves gyakorlatot vár el, ja igen 20 évesen 20 év gyakorlatod legyen. Amikor elvégeztem a sulit találtam egy céget ahol betanított munkásként dolgoztam,1 évig dolgoztam ott, munkával különösebben nem volt úgy problémám, azt leszámítva hogy semmibe nem nézték illetve baromira keveset fizetett és a főnökség is elég gusztustalan volt. Persze közben folyamatosan kerestem munkát, a szakmámban hogy később 30-35 évesen érjek is valamit. Szóval találtam is egy új céget, cnc esztergályosként elment oda dolgozni, annak reményében, hogy ott tudom fejleszteni a meglévő tudásomat és a gyakorlatomat is növeljem. Ez 1 hónapig tartott, utána közölték velem kösz nem kellesz. Most itt vagyok 2 hónapja munkanélküliként és nem tudom mi lesz velem. Folyamatosan nézem az álláshirdetéseket, de a szakmámba nem tudok elhelyezkedni mert nincs hozzá elég gyakorlatom, máshonnan meg nem kapok visszajelzés (eladó, adminisztrációs munka, betanított. Stb). Egyedül élek, spórolt pénzem a számlákra elmegy, bejönni pedig nem jön. Ebből az egészből csak azt akarom mondani, hogy így utólag jöttem rá, hogy mennyire meg kell becsülni egy adott munkahelyet ha még szar is a légkör, és elfelejteni azt hogy bármilyen karriert is betudjál futni, mármint a mostani pályakezdőknek. Őszintén szólva megbántam, hogy én hülye mentem azután hogy jaj építsek föl most egy "karriert", amikor volt egy bejelentett állandó munkahelyem, ahonnan sosem rúgtak volna ki. Most meg nagy szarban vagyok, ha elfogy a pénzem, végem lesz. Aki végig olvassa és értelmesen hozzászól annak köszönöm.
2011. dec. 20. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire értelmes lesz a hozzászólásom, vagy mennyire segít, de azért hozzászólok. :)


Keresgélni kell. el kell vállalni mindenféle melót (újsághordás,takarítás akármi..... persze emelett folyamatosan keresnél állást mint cnc-s és ha találnál akkor ezt az ideiglenest otthagynád).


Én is pályakezdő vagyok és én Bp-re szeretnék menni mert itt vidéken szinte semmiylen lehetőség nincs.


Ha megnézed az álláskereső portálokat (pl profession.hu) Bp-n annyi munka van mint az összes többi megyében összesen.


Még az is megoldás lehet, hogy kimész Ausztriába vagy Angliába bár nem tudom beszélsz e nyelveket és hát anélkül elég nehéz bár ismerek nem egy embert aki nyelvtudás nélkül dolgozik ott (bár az ismerősei segítenek a kommunkiációban).


A legfontosabb pedig, hogy ne add fel, mert előbb utóbb úgyis találsz munkát, ha kitartó vagy és látnak benned ambíciót.


Persze ehhez munkalehetőség kell....

2011. dec. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerem pontosan a helyzetedet és a lehetőségeidet, de ha van rá lehetőséged, irány külföld (Németország, Ausztria, Anglia). Ha a jelenlegi nyelvtudásod lehetővé teszi. Ha nem, akkor ess neki a nyelveknek (angol vagy német, esetleg mind2), először biztos nehéz lesz, de aztán rendeződnek a dolgok.

Én is hasonló helyzetben voltam és vagyok, amíg nem volt normális, bejelentett munkahelyem, addig alkalmi munkákból éltem, kertépítéstől kezdve a kőműves segéd melóig mindent elvállaltam. Aztán lett egy munkahelyem, viszonylag jó fizetéssel, de onnan sajnos 2 év után leépítés miatt kirúgtak, így egy éve megint normális melót keresek, és mellette alkalmi munka.

Nem szabad feladni.

2011. dec. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos külföldre nem tudok kimenni mert nem beszélek angolul, és németül is alapfokon, de már arra sem emlékszem nagyon. Alkalmi munkát is elvállalnék de még arra sem méltatnak, hogy visszahívjanak, vagy ha netán igen, akkor meg mást vesznek föl helyettem, akinek van egy kis gyakorlata hozzá (Pl: pultos). Fizikai munkát meg hosszútávon nem bírnék, mert nem vagyok erős fizikumú, hogy egész nap betont keverjek. Nem is tudom mások miből élnek, mikor annyi kevés munkalehetőség van, hitelt vesznek föl?
2011. dec. 21. 21:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom nézed-e még,de...! Az első munkahelyemen 6órába kb 180at kaptam nettóba, szóval elég jól megfizettek. De nem bírtam már azt a stresszt. Egy ismerősöm ajánlott egy munkát,elmentem,felvettek.Aztán kiderült,h csak 6órás mnimálbérre leszek bejelentve,közben meg volt hogy havi 220órát dolgoztam kb 120ezer forintért.Fél évet szenvedtem ott,majd nagyon nagy szerencsém volt,de sikerült találnom egy normális munkahelyet. Itt sem olyan sok a fizu,de a körülmények rendben vannak,még próbaidőn vagyok. Remélem maradhatok.
2012. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!