Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gimi befejezése után közvetlen...

Gimi befejezése után közvetlenül (azaz most) hogy dolgozhatok? Diákszövetkezetek még szóbaállnak velem? Egyáltalán kell még n ekünk olyan, hogy iskolalátogatási igazolás? Vagy úgy kell már munktá vállalnunk, mint a "nagyok"?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 21:44
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!


Mint a nagyok. Ha már elvégezted az iskolát és vagy már 18 akkor teljesen független vagy a tanintézményektől és a diákléttől. Beléptél a munkaerőpiacra. Simán a munkáltató által elédrakott szerződést kell átnézni, aláírni. Adókártyádnak kell lenni, meg érdemes kiváltani a Start-kártyát is az APEH-nál. Ingyenesen. Ja és kell nyitni egy magánnyugdíjpénztári fiókot. Ennyi. Már dolgozhatsz is.

2009. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Te jó ég!Elég ijesztő...mint amikor bedobnak a mélyvízbe
2009. máj. 21. 09:43
 3/4 anonim ***** válasza:

A start kártyával várj még. Ha kér a munkáltató elég akkor kiváltani, mert ha most kiváltod akkor eljár felette az idő, mert nem az számít hogy mikor kezdik el az alapján a munkabért, munkát számítani, hanem a kiváltás napjától ketyeg. Ha mondjuk te a kiváltástól számított fél év múlva tudsz csak elhelyezkedni akkor azt az időd elvesztetted, illetve a munkáltatód is. Én is most olvastam valahol! De nézz utána te is és jó alaposan olvasd el és értelmezd! Én erre jutottam!

Ne ijedj meg ettől a munkavállalástól, mint a nagyok. Nem olyan bonyolult ez. Meg ahova mész úgy is fogják mondani hogy mi kell. Ne aggódj!

Amúgy ugye kérnek majd személyit, lakcímkártyát, adókártyát, a magánnyugdíjpénztári belépési nyilatkozatot (másolat elég), akkor a bankszámlaszerződést a bankszámla miatt, hogy mire utalják a fizud. Mást nem azt hiszem!

Magánnyugdíjpénztárt tudsz nyitni egyik banknál, magánnyugdíjpénztárnál, adókártyát apehnál kell igényelni, bankszámlát meg megint egyik banknál. Amelyiket te választod!

Start kártyát majd szinté apeh, mielőtt elkezdesz dolgozni.

Ha semmi nem jön össze én javaslom menj be a munkaügyire és jelentkezz be. Pénzt ugye nem fogsz kapni mert nem volt még mviszonyod, de lehet tudnak majd ők is segíteni. Meg szoktak ilyen tréningeket csinálni, amit igaz lehet te is tudsz, de míg nem találsz valamit addig legalább nem otthon ülsz és még az is lehet jó ötleteket kapsz. A bejárást térítik. Legalább is nekünk annak idején térítették. Meg ha jársz be ott is szoktak állások kitéve lenni, hátha bejön valamelyik. Ja meg tán lehet még kapni ilyen álláskeresési kiskönyvet vagy mi a neve, ha lehet még kapni, és ez arra jó, hogyha elmész egy állást keresni akkor ha azt lepecsételteted és elteszed a jegyet akkor visszatérítik. Erre is kérdezz rá!

Remélem segítettem!

Munka ügyben kérdezz ismerősöket, nézz álláshirdetéseket és oda is add be ahova meg sem hirdették. Max nem lesz belőle semmi. Neten is jelenkezz adatbázisokba. Készíts egy jó önéletrajzot, kísérőlevelet hogy kéznél legyen, aztán majd mindig az adott munkakörhöz igazítod, meg a dátumot is majd úgy írod rá mindig módosítva. De figyelj oda hogy mindig az adott álláshoz kapcsolódjon, olyan egyéninek tűnjön, ne úgy hogy te írtál egyet aztán mindenhova azt adod be. Persz ha nincs nyomtatód akkor gázabb, de anyagilag tudnak segíteni a szüleid akkor otthon vagy vhol megformázod mindig újra és mész nyomtatni mindig újat. Vagy ha nem igazán tudod megoldani anyagilag akkor olyan önéletrajzot írj ami általában mindenhova be tudsz adni, dátum nélkül. Ebből nyomtattam amennyire volt pénzem. Nem a legjobb megoldás, de én így csináltam, mikor alig volt pénzem, mert még erre sem nagyon tellett!

Sajnos nehéz pénz nélkül állást keresni! Mert kell hozzá telefon, pénz nyomtatásra erre arra, beutazásra stb-re!

Ezért javasoltam a mügyit, mert legalább, pláne pályakezdő munkanélküliként, igaz utólag, de vissza tudod kapni az utazási költségeket!

2009. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha gimi után felvesznek egyetemre, vagy főiskolára akkor továbbra is diák maradsz, és ugyanúgy kell vinned a iskolalátogatási igazolást.

De elméletben az érettségi kézhezvétele és a beiratkozás között nem vagy diák, de diákigazolványod októberig még jó. Szóval itt van egy kis jogi szarság, amit vagy észre vesznek vagy nem.

Sok sikert!

2010. máj. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!