Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában milyen típusú...

Angliában milyen típusú önéletrajzokat kedvelik leginkább a munkaadók?

Figyelt kérdés
A kérdés adott: Milyen típusú / stílusú önéletrajzot érdemes készíteni, ha Angliai munkát keres az ember?
2011. dec. 29. 01:49
1 2
 1/13 anonim válasza:

Hát én az europass-t javasolnám.

[link]

2011. dec. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az europass önéletrajzot nem nagyon szeretik!(tapasztalat)


Itt nézz utána, melyeket kedvelik: [link]


De elmondható hogy max 2 oldalas, általában fénykép nélküli kell(itt komolyan veszik, mert nem akarnak diszkriminálni) Fénykép csak akkor kell, ha a munkakör megköveteli, illetve számít a kinézet(modell, tv riporter, stb.), illetve ha külön kérik. Legyen áttekinthető és lényegre törő.

2011. dec. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó.


Az Europasst úgy tapasztalom én is, hogy el kell felejteni. Sajnos, pedig jó ötlet volt.

2011. dec. 29. 17:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A neved, címed, telefonszámod, e-mail címed középreigazítva legfelül.


Alatta sorkizárva:

profile (néhány mondat magadról)

szakmai tapasztalat (munkahelyek)

Ennél a résznél a sorrend: munkahely, foglalkozás megnevezése, időtáv, a munka leírása 2-3 mondatban.


önkéntesség

tanulmányok (mindegy milyen diplomád van... a gimnáziumi érettségi eredményeket írd bele átváltva az angol formátumra... mert ez baromira menő itt)

képességek (jogsi, számítógép, személyiség)

hobbi

utolsó mondat: referencia kérésre adható...


Nekem bevált... mondjuk én cifráztam egy kis szinezéssel, sorkiemeléssel, kerettel...


Ja, és még egy tipp, ha akarsz jó önéletrajzokat látni, adj fel egy kamu álláshirdetést. ;) Én is innen tanultam...

2011. dec. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó!


Még egy kérdés:


A szakmám eléggé specifikus és ritka, illetve komoly szaktudást igényel ami nekem meg is van. (tehát nem mosogatni mennék ki, hanem, mint szakember) Cserébe kevés ilyen szakemberre van szükség, kb. egész angliába jó, ha 150-200-ra.


Ennek fényében van-e értelme annak, hogy még ITTHONRÓL jelentkezek állásokra (illetve jelentkezek cégekhez, lévén ilyen munkakört én még sose láttam meghirdetve, annyira zárt a közösség). Vagy amíg nincs angol címem és telefonom nem is foglalkoznának az önéletrajzzal?


Természetesen ha komoly ajánlata lenne valakinek azonnal kiutaznék megtárgyalni a részleteket és pár héten belül ki is költöznék.


ötlet?

2012. jan. 12. 14:58
 6/13 anonim ***** válasza:

Hallottam már olyanról, aki skypeon tudta le az interjúkat, de ahhoz szerintem nagyon keresett embernek kell lenni szerintem.


Szerintem úgy érdemes esetleg felkeresned otthonról cégeket, hogy kimennél gyakornoknak hozzájuk. És hogy van-e valami jó ajánlatuk.


A másik verzió hogy kijössz, alább adod az igényeidet, elkezdesz valami "aljamunkát" és közben keresed a kitörési lehetőséget a szakmádban.

2012. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
"Aljamunkára" tuti, hogy nem megyek ki, lévén itthon is a szakmában dolgozom, csak az ország helyzete aggaszt...
2012. jan. 12. 15:48
 8/13 A kérdező kommentje:

Bocs, csak közben megszakítottak.


Szóval gyakornoknak nem hiszem, hogy lenne értelme kimennem, lévén "expert" vagyok a szakmámban komoly szakmai tapasztalattal, 10-ből 9 szakmámba vágó vállalkozásnál biztos, hogy nincs fele annyira hozzáértő alkalmazott sem, mint én.


Aljamunkára meg nem hiszem, hogy lenne értelme kimenni, mert ahogy nézegettem Londonban egy 30-35 nm-es kis lakás is heti 150 font, minimálbérből nem hiszem, hogy fenntartható.

2012. jan. 12. 16:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha annyira expert vagy akkor jelentkezgess otthonról aztán meglátod mi lesz. Ha keresett a szakmád akkor van esélyed így, de még akár Ausztráliához is vagy USA-hoz is. Gondolom angolból is expert vagy úgyhogy tudsz fórumkat olvasgatni a kérdésben.


Fenntarható egy studió lakás minimálbérből de gondolom te nem adod le ennyire a szintet.

2012. jan. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Esetleg megírhatnád mi a munkaköröd hátha az adna egy két ötletet.
2012. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!