Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni ha a cégünknél...

Mit lehet tenni ha a cégünknél az a szokás, hogy mindenki éjt nappallá téve az irodában ül, és aki nem ezt teszi, hanem próbál emberi időben hazajutni a családjához azt lenézik?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül magamra értem, mert sajna sokszor én is benn ülök 10-12 órákat... Ennek ellenére, ha néha sikerül elszabadulni normális időben, szúrós szemmel néz mindenki... Vannak köztünk kisgyerekes anyukák, nem értem, miért nem lehet megérteni... És sajnos a főnökök is elvárják, Ez általános manapság? Ki hogyan kezeli aki hasonló helyen dolgozik? Én csak pár hónapja dolgozom itt, és ez az első munkahelyem...
2008. márc. 29. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

nekem annó azt mondta a főnököm, hogy ha nekem 8 órányi munkához 12 óra kell, az nem az ő baja. Meg különbenis is, nekem a munkám és nem az időm van megfizetve.

Ha olyan helyen akarsz dolgozni, ahol csak 8 órát (sem) kell, akkor menj el a közigazgatásba.

Egyébként meg kb. mindenhol ez van.

2008. márc. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Köszi, de teljesen félreértettél. Nem az a problémám, hogy nem akarok dolgozni, csupán az, hogy tizenkét óra után is kibeszélik egymást a kollégák, hogy ennek meg annak biztos nincs semmi dolga, és hogy a főnökök sem azt nézik, hogy valójában el tudják e a rájuk bízott munkát végezni a dolgozók 8 óra alatt, hanem hogy mennyi időt töltenek bent. 3 éves gyerekem van, aki szeretne néha az anyjával lenni, a főnököm pedig sokszor este 6-kor lát el előre nem látható extra feladattal. A kérdésem arra irányult, hogy ki hogyan kezeli ezt, és nem azt kértem, hogy osszanak ki. Ugyanis nem a munkakedvemmel van a baj, csupán egy olyan kismama vagyok a ki nehezen viseli ezt a fajta mentalitást egyelőre, hogy nem a munkája alapján ítélik meg az embert, hanem az alapján, hogy benn töltött e 16 órát aznap. Hát ennyi.
2008. márc. 30. 15:34
 3/5 anonim válasza:
100%
Nekem is volt szerencsém ilyen cégnél dolgozni. Kb. fél évig bírtam, aztán kerestem egy másik helyet. Általában a nagyobb multiknál (az enyém egy japán cég volt) divat ez a kényszertúlóra, amikor az ember még akkor sem áll fel a helyéről, amikor tényleg befejezte aznapra az összes elvégzendő feladatát. A mostani munkahelyemen akkor túlórázok, amikor kell, és nem akkor, amikor a többiek. :) Ha nem szeretnél váltani, akkor én a helyedben beszélnék a közvetlen felettessel, hogy kisgyerekem van, nem tudok annyit túlórázni, mint a többiek, és ha ez őt nem zavarja, akkor a többiekkel nem foglalkoznék.
2008. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen olyan mennyiségű munkát osztanak le, amit nem lehet elvégezni 8 óra alatt. Gondolom, hogy nem azért ül bent mindenki 10-12órát, mert annyira béna szerencsétlen, hogy képtelen a rá osztott feladatott 8 órában elvégezni, holott ez elvégezhető lenne és ennek bizonyítéka az (lenne), h mindenki el is végzi. Szeretik a nagy cégek így csökkenteni a bérktg-eiket...azt mondják, h nem az idődért fizetnek, hanem a rád bízott feladat ellátásáért. Persze a feladatok és a csoport létszáma úgy van kalkulálva, hogy a cég járjon jól. Aztán csodálkoznak, ha romlik a munkalégkör és egy idő után elkezdenek lebetegedni az alkalmazottak...mert ezt nem lehet hosszú távon csinálni..én másfél évig bírtam és magánéletem is megsinylette...nem éri meg...de ugye a pénz beszél...Ne legyen lelkifurid, a kicsiddel való idő nem jön vissza sose, nem tudod bepótolni majd akkor, ha a mh-eden befejeződött ez v az a projekt vagy az utsó hajtás...m azt fogják mondani h ja itt a masik....a megoldást nem tudom, de együttérzek Veled és sok erőt, kitartást kívánok és h nyugiban légy és találj egy barátságos utat!
2008. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt be kell tudnod,ezért legyen olyan melód amit kevesen látnak el.

A főnökőd sz_arik rá,hogy gyereked van,old meg ennyi.Őt csak az érdekli,hogy dolgozz,senkinek az ügyesbajos dolgaival nem foglalkozik,és miért is tenné.Ő neki nem kötelessége egy gyerekhez alkalmazni a feladatokat kicsit többről van szó,mint egy 3 éves pulya szeszélyeihez alkalmazkodni.

Sajnos ezt be kell,hogy tud,pénz beszél kisegér cincog.

Ha akarsz karriert és sok pénzt akkor ezeket be kell vállald,ez van.Ha nem akarsz fejlődni akkor nem kell csak akkor számolj azzal,hogy filléreskedni fogsz egész életedben,mert karriered nem lesz,valahol egy leszel a sok száz közül.Ezt akarod?

2012. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!