Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magabiztos nyelvtudás vagy...

Magabiztos nyelvtudás vagy szakképzettség az előnyösebb?

Figyelt kérdés
Te hogy látod? Magabiztos nyelvtudással (akár több nyelvből is, köztük egy ritkább nyelvből is) vagy szakképzetséggel könnyebb elhelyezkedni? Van olyan a környezetedben, akinek mondjuk csak egy érettségije van, de van több nyelvből jó tudása és úgy kapott jó állást?
2012. jan. 4. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
A kettő miért zárja ki egymást? Manapság, ha jó munkát akarsz kapni, alapfeltétel a szakképzettség ÉS a magabiztos nyelvtudás több nyelvből.
2012. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a szakma az alap, ami kéne, hogy legyen, és a nyelvtudás meg elvárás, hogy szintén legyen. Egyik sem nagyon jó a másik nélkül...

Illetve, ha külföldben egyáltalán nem gondolkodsz, akkor a szakma a legfontosabb persze (nyelvtudás akkor sem árt), de ha külföldre akarsz menni, akkor a nyelv az csak egy "szükséges, de nem elégséges" alap, és persze szakma is kell. Hiszen a jó nyelvtudás az csak annyira jó, hogy ne hátránnyal indulj - de önmagában még nem előny.

Szóval szerintem ne ez vagy az alapon válassz, hanem tanulj szakmát és nyelvet is!

2012. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy hasonló kérdést már kiírtam régebben, arra ilyen válaszok érkeztek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

Szóval nem lehetetlen csak nyelvtudással elhelyezkedni.

2012. jan. 4. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint a foci: csinálni kell, nem dumálni róla.

(majdnem) semmi se lehetetlen, ha van valami csókos haverod, aki benyom valahova. Ha ott is elég hosszú a nyelved, és követed a szokásos "alulra taposunk, felfele nyalunk, oldalra meg könyökölünk" szisztémát, akkor bár minden kollégád utálni fog, rövidtávon lehetséges így is egyfajta hullócsillag-szerű karriert befutni.


Persze ehhez előbb be kell jutni valahova.

Ha bejutottál, akkor csináld, ne itt keress önigazolást.

Ha meg nem jutottál be, akkor akkor se fogsze, ha itt százezren írják, hogy "igen, lehetséges".

Ja, mindig minden lehetséges.

Legfeljebb nem neked.

2012. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, azt a hozzáállást, amit te leírtál, én is utálom, mert volt benne részem már. Abszolút nem erről beszélek/gondolok, nem tudom, te honnan vetted.

Önigazolást meg biztos nem egy ilyen honlapon fogok keresni, ahol az emberek fröcsögnek a rosszindulattól és igyekeznek egymást minél jobban letaposni, mondván, ha az én tehenem megdöglött, akkor dögöljön meg a tied is.

Lehet, hogy te nem tudtál olyan helyen dolgozni, ahol szerettél volna, mert vki kikönyökölt, mint ahogy írtad? Azért még nem kell mindenkiről ezt feltétélezni, hogy nyalni akar a főnöknek.

Én egy olyan típusú ember vagyok, aki inkább éhenpusztul, de nem nyal senkinek, csak azért, hogy munkát adjon.

És nincsenek csókos haverjaim.

További szép napot!

2012. jan. 5. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!