Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most telt le a próbaidőm mit...

Most telt le a próbaidőm mit tehetnék kirúghatnak terhesen vagy nem?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok és olyan munkahelyen dolgozok ahol most telt le a próbaidő.Határozatlan időre vagyok bejelentve.Nagyon szeretek ott lenni és lehet hogy így terhesen is maradnék még pár hetet.De hamarosan látszani fog.Viszont nem tudom mi lenne ha bejelenteném hogy terhes vagyok lehet ki is rúgnának.Megtehetik más indokkal? Inkább menjek el táppénzre hamarabb?De nem akarok senkit átverni sem mert mindenki rendes, de annyiszor azt hallani hogy terhes lett és kirúgták.Mit tegyek most???Adjatok tanácsot.
2009. máj. 24. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem rúghatnak ki.

Ha mégis kirúgnak, munkaügyi per - és megkapod a fizetésed, évekig (GYED végéig, ilyesmi).

Ha ki akarnak rúgni, annál tovább úgy sem maradsz.


Ha tényleg rendesek, én megmondanám - és maradnék benn, amíg lehet.

2009. máj. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi van akkor ha azt mondja nem azért rúg ki mert terhes vagyok hanem másért?Kitalál valamit.

Mondjuk azt mondja nem végzem úgy a munkám ahogy eddig.

Szerinted van ilyen?

2009. máj. 24. 19:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Várd meg a próbaidőd végét, és ne szólj, amíg nem látszik. Ha nem veszélyes a munkahelyed terheseknek, akkor úgyis dolgozhatsz tovább. De ha lejárt a próbaidőd és új szerződésed van, akkor nem rúghatnak ki.
2009. máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
terhesség miatt tuti, hogy nem rúghatnak ki, csak próbaidő alatt.
2009. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha már letelt a próbaidőd, akkor nem rúghat ki!Ha még nem, akkor simán, bármikor elküldhet.
2009. máj. 25. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az állapotos nők védelme a rendes felmondásra vonatkozik, azaz a munkáltató rendes felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyod.

Rendkívüli felmondásra nem vonatkozik a védelem, de ezt nagyon komolyan indokolni kell. Az nem indok, hogy nem végzed rendesen a munkádat.

Közös megegyezésre szintén nem vonatkozik a védelem.


Ha jól érzed magad és tudsz dolgozni, akkor egyszerűen menj be a nagyfőnökhöz (ahhoz, aki a munkáltatói jogokat gyakorolja) és mond el neki, hogy kisbabát vársz, de ettől függetlenül, amíg tudsz, addig nagyon szeretnél dolgozni. Valószínűleg nem fognak repesni a boldogságtól, hogy vehetnek fel új embert, de megértőek lesznek. Ha nem így lesz, akkor egyszerű a megoldás: alá ne írj semmit (SEMMIT, erre nagyon ügyelj, mert itt szokták bepalizni a kismamákat), ha alá akarnak íratni valamit, vagy negatívan reagálják le, menj haza rosszullétre hivatkozva és még aznap vetesd magad táppénzre. Ha táppénzen vagy, duplán védett vagy, mert táppénz alatt sem tehetnek semmit a munkavállalóval.

2009. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha már letelt a próbaidőd akkor menj be a főnökhöz és próbálj vele beszélni. Mond el hogy amíg lehet és tudsz bejössz dolgozni, persze ha olyan helyen dolgozol!

Lehet ellenséges lesz de lehet normális!

De én is azt javaslom alá ne írj semmit, inkább irány táppénz! Így mondjuk tuti nem lesz majd gyed, gyes után hova visszamenned de legalább azok meglesznek! De ha lejárt a próbaidőd akkor először próbálj meg egyezkedni hátha!

Ha meg van még időd hogy leteljen akkor hallgass, míg le nem telik! Addig takard a hasad ahogy csak tudod! Aztán ha letelt várj még egy kicsit és az elején leírtak szerintem intézd a továbbiakat!

Majd írd meg mit szóltak!! stb.

2009. máj. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Elmondtam a főnökömnek egy beszélgetés során hogy babát szeretnénk, mert kiderült még mielőtt persze én mondtam volna hogy ők is ezen vannak a férjével.Nagyon boldog voltam, mert ő csak a kis főnök a nagyfőnök nem itt él, vele nagyon ritkán találkozunk.Azt mondta a kis főnök hogy ne hagyjuk abba a próbálkozást így is ki tudja mikor jön össze, tehát mindent bele.Így is tesszük már neki is láttunk újból a babaprojektnek.Az biztos hogy ez okból kifolyólag de sok minden miatt is mindenkinek ilyen főnököt kívánok.


Ja és köszönöm a válaszokat!!!

2009. máj. 30. 16:00
 9/9 ladychaos válasza:

Ezért nem rúghatnak ki,maximum kiköthetik hogy fél éven belül nem eshetsz teherbe.

Az én utolsó munkahelyemen is volt ilyen kikötés,de nem hiszem hogy kirúghatnak miatta.

2010. ápr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!