Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató élhet-e rendkívül...

ViktorSz kérdése:

A munkáltató élhet-e rendkívüli felmondással hamis indok esetén? Van lehetőség megtámadni a döntését?

Figyelt kérdés

7 éve dolgozok egy kft-nél,ahol fél évvel ezelőtt nézeteltérésem volt a főnökömmel,mivel 20%-kal csökkentette a teljes kollektíva fizetését 1 hónapra.Fel mertem ez ellen emelni a hangomat,azóta folyamatosan azt éreztem a vezetőség felől,hogy minden mozdulatomat figyelik,mikor hibázok már végre és "lapátra" tehetnek.Én továbbra is rendesen dolgoztam,nem lazsáltam,elkövettem mindent,amit a munkavállalótól el lehet várni.Erre a mai napon a főnök beront a műhelybe és kérdőre von,hogy...

-Miért könyökölsz és beszélgetsz,ahelyett,hogy dolgoznál?!

-Igaz,hogy beszélgettünk,de közben megállás nélkül dolgoztunk is.

-Engem az nem érdekel!

-Tehát akkor már beszélgetni sem lehet munka közben?

-Neked már teljesen mindegy,mert a mai napon megkapod a felmondásodat!


Utána tovább dolgoztam,megvártam a munkaidő végét és bementem az irodába,ahol megkaptam a rendkívüli felmondásomat.Ezt természetesen nem voltam hajlandó aláírni,rendes felmondást kértem végkielégítéssel.Persze mindjárt felháborodtak,hogy mit képzelek magamról,meg különben is kiküldik postán,nem tehetek semmit.Ráadásul nekem semmi hátrányom nem származik abból,nyugodtan aláírhatom.Fogtam magam,otthagytam minden papírt és hazajöttem.

Mit lehet ilyenkor tenni?A munkaügyi bíróság tud-e valamit kezdeni ilyen esetekben?Érdemes jogi útra terelnem az ügyet?

Remélhető válaszaikat köszönöm!



2012. jan. 10. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
menj be dolgozni holnap is mert azért fognak kirúgni mert nem jelentél meg a munkahelyen. Én nem sz*rakodnék itt az internetek gyorsan keresnék 1 ügyvédet
2012. jan. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Itt semmit nem érdemes tenni a bíróság mit tudna tenni? Ha nem vagy szakszervezeti vezető nem érdemes ellenszegülni a munkáltatónak ma nem érdemes másokért kiállni, ennek semmi értelme.A Kádár rendszerben meg lehetett csinálni.Ma demokrácia van, a vezetők demokráciája!
2012. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Menj be dolgozni,mert nem kaptál felmondást.

Valóban igaz,hogy nem kell aláírnod,és poztázzák.

De nagyon meg kell indokolni a rendkívüli felmondást,és fordulhatsz a munkaügyi bírósághoz.Hosszú,de többnyire megéri.

2012. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

èn úgy tudom a rendkívülit nem kell aláírnod. így jóltetted hogy nem irtad alá. de kezedbe adhaták és aláríratathatták veled hogy megkaptad. de maga hogy elismered miért rugnak ki azt ne írd alá. vagy is olyan papírt aláírhatsz hogy átvetted a felmondást, de elismerést ne.


Mi volt a rendkívüliben? mert annak rendkívülinek kell lenni.

amíg kézben nem kapod (mindegy hogy postán vagy oda adják) addig nem tudsz a munkaügyi bíroságra menni nekik is kell látni mi az ok stb...


Amit az elsö mondott nem rossz.

holnap menj be és kérdezd meg hogy mi van? semmi képpen sem írj alá megegyezést meg ilyeneket. egyetlen dolgot írhatsz alá hogy kézhez vetted a rendkívülifelmondásodat (ez olyan mint a postásnál aláírod hogy átvetted az ajánlott levelet).

majd olvasd végig és nézd meg mit tartalmaz. ha igazságtalan akkor mehetsz bíróságra stb... de a végén azt fogják kiadni, hogy köteles vissza vennie + megböntetik és köteles a béredet az elmaradt idöre kifizetni.


De hát tudni kell mi áll pontosan a rendkívüliben.

2012. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"menj be dolgozni holnap is"


Ez milyen tanács? Ha írásban felmondtak neki akkor hogy menjen be?

2012. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez aztán gyors válasz volt,köszönöm!

Viszont,ha reggel megjelennék páros lábbal rúgnának ki a kapun kívülre:). Enyhén szólva összevesztem velük.Azt terveztem,hogy reggel felhívom a helyi munkaügyi hivatalt és tanácsot kérek tőlük,mit is lehet tenni.Ha eléggé "előnyös" javaslattal állnak elő,akkor viszek magammal egy ügyvédet.

2012. jan. 10. 20:29
 7/11 A kérdező kommentje:

Az igazság az,hogy csak fél szemmel olvastam el az indoklást,már akkor visszatoltam a papírt,amikor elolvastam a címét.De vmi olyasmi lehetett...:A munkáltatónak ellenszegülve nem teljesítettem a feladatomat.

Még 1szer kösz a sok és gyors válaszokat.

2012. jan. 10. 20:34
 8/11 anonim ***** válasza:

20:26-s vagyok


szerintem meg menj be reggel, és kérdezd meg akkor mi van.

MERT még nincs a kezedben a felmondás, lehet össze tépték és sokkal jobb érv ha holnap nem mész be és azonalival kirughatnak. Ha bemész munkakezdésre az irodájukba és megmondod hogy mérges voltál/ vagy de akkor nézzétek meg mégegyszer a felmondást. és mond nekik hogy semmit nem írsz alá (max átvételit, a felmodnásra semmit ne írj, irattass velük egy külön átvételit amiben csak az legyen hogy x napon átvetted a rendkívüli felnmondásodat) amíg nem olvastad alá így elviszed magaddal.

Aztán már te is eltudod vinni tovább.

Azért ne írj alá semmit, ne hogy rendes felmondás legyen, ami törvényes te meg elismered de nem adnak végkielégítést.


Ha kiküldték postán akkor kérj egy másolatot.

2012. jan. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

20:34-re


Bár egy porcikám se kívánja,de igazad lehet.Tényleg be kellene mennem és aláírni,hogy átvettem a felmondásomat.Ezektől bármi kitelik,holnapra lehet kapcsolnak és az átfogalmazott(pl nem jelentem meg)indoklást postázzák ki.Volt olyan eset,amikor az egész papír felére nyomtattak ki vmi "aláírni valót",aztán meg ki tudja mit másoltak még a szignóm fölé:)

2012. jan. 10. 21:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi történt??
2012. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!