Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmenjek igy dolgozni erre a...

Elmenjek igy dolgozni erre a helyre? Részletek lejjebb

Figyelt kérdés

Külföldön élek 3 hónapja. A férjem jól beszéli az angolt, neki van is munkája. Nekem még nincs. Van egy középfokú nyelvvizsgám, de csak mostanában kezdtem el beszélni. Kicsit értek, kicsit beszélek, de azért eléggé akadozva, dadogósan. Nagyjából mindenhol megértetem magam, csak a mindennapi szlenget nem értem.

Most nyilt egy új kórház a férjem munkahelye mellett. Ő felvetette, hogy mi lenne, ha jelentkeznék oda, mert most mindenféle felvétel van. Először csak mondjuk takaritónőnek fél állásba, majd egész állásba és amikor belejöttem a nyelvbe, átjelentkezhetnék valami adminisztrációs részre vagy recepciósnak.

Egy héten belül kellene dönteni. Jó ötlet, de nem tudom, hogy el merjem-e vállalni. Ha itthon maradok, akkor nem kapok pénz és nem is tanulom meg a nyelvet sem. De félek attól, hogy nem fogok megfelelni. Egyáltalán nem fognak kinevetni, ha úgy jelentkezek egy állásra, hogy nem beszélem tökélletesen a nyelvet?

Merjek belevágni?

Gondolom, USA-ban sokan élenk úgy takaritásból, hogy nem beszélnek jól angolul, ugye? De ez mégis hivatalos, bejelentett munka lenne.

(Egyébként számitástechnikai szoftverüzemeltető végzettségem, közgazdász főiskolai diplomám és rengeteg adminisztrátori gyakorlatom van még Magyarországről.)


2009. máj. 28. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Sztem vágj bele! Kinevetni nem fognak, és valahol el kell kezdeni. A takarításhoz meg nem sok nyelv kell.Utána meg már könnyebb lesz helyezkedni. Melyik országban vagytok?

Irigyellek. Én is kimennék, de van egy kisbabám és egy 9 éves fiam. Velük már nem olyan könnyű, de a melóhelyemen már felmondtak, ahogy lejárt a TGyás. Nekem is lépnem kéne már...

2009. máj. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj el takarítani. A szomszédunk két évig dolgozott Angliában takarítónőként egy iskolában úgy, hogy nagyjából 10 szót beszél angolul. Ha olyan helyzetbe került, ahol muszáj volt mondatokban beszélnie, mindig felhívott telefonon, és úgy tolmácsoltam neki. Az állásra is úgy jelentkezett, hogy telefonon beszéltem a nevében.
2009. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!