Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimenjek au-pairnek Németorszá...

Kimenjek au-pairnek Németországba vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, munkanélküli már majdnem egy éve. Nagyon kilátástalannak érzem a helyzetemet, most adódott egy lehetőség, hogy kimehetnék Németországba au-pairnek, de igazából semmi kedvem az egészhez. Idegenek házában lakni, az ő kajájukat enni, idegen országban, távol a szeretteimtől. Viszont lehet, hogy még nagyon sokáig nem lesz munkám és akkor mi lesz így velem, ha ezt a lehetőséget elszalasztom?
2012. febr. 2. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
menjél ki
2012. febr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne menjél ki
2012. febr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én döntsem el helyetted?

Akkor menjél.

Vagy ne menjél.

Nekem mindegy.

A Te életed, nem az enyém.

2012. febr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá a dologhoz, akkor ne menjél ki. Ilyen mentalitással Németországban csak szenvedni fogsz.
2012. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha ilyen hülye vagy, hogy egy ilyen lehetőséget kihagynál, akkor lelked rajta! Ha kimész, legalább megtanulod a nyelvet, utána pedig akár kinn is maradhatnál ha találnál rendes állást! De gondolom neked ez magas és inkább itthon mereszted a valagadat, mint hogy jobbra fordítsd az életed!
2012. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, bár fogalmazhatott volna kicsit tapintatosabban is :)
2012. febr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért azt nem kéne gondolni, hogy kint kolbászból van a kerítés. Én is így jöttem ki, de még a németek sem tudnak elhelyezkedni. Mindenhol az ismerősök ismerőseit veszik fel, vagy bérelnek munkaközvetítő cégektől, akiknél sokszor feleannyit keresel, mint ugyanazért a munkáért egy fix dolgozó. Az au-pair fizetés nem sok. Zsebpénznek minősül, szinte semmi. A nyelvtanulás sem feltétlen borítékolható. Én pl. az első családommal nagyon megszívtam. A szerződésből semmit nem tartottak be. 24 órát én voltam a gyerekekkel, ők csak este benéztek a szobába, amikor már aludtak. Kaját alig kaptam, szinte az összes pénzem arra ment el. És mert egész nap én voltam a gyerekekkel, még nyelviskolába sem tudtam elmenni.

A második család már tökéletes volt. Sok meló volt, de volt szabadidőm is, nyelviskola délelőtt amíg oviban volt a gyerek. De legalább partnerként kezeltek, nem csicskaként. Szóval lehet szívás is, és lehet nagyon jó is. De mindenképp fel kell készülni rá, hogy nehéz az elején. Lelkileg, és mert egyedül vagy.

2012. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!