Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvállalnátok így a munkát?...

Elvállalnátok így a munkát? Ha kijelenti a munkaadó hogy a próbaidő alatt nem jelent be? Hozzáteszem munkanélkülin vagyok.

Figyelt kérdés
Ma voltam állásinterjún, és közölték, hogy a próbaidő alatt nincs bejelentés majd csak a 3 hónap elteltével jelent be 4 órába, ami persze napi 8 óra munkát jelent..Irodai telefonos munkáról van szó.
2009. jún. 17. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Mérlegeld, hogy kell-e annyira az állás, hogy így is vállald. Hozzá lehet állni úgy, hogy legalább négy órára be vagy jelentve, de a nyugdíjnál te fogod megszívni, a plusz négy óráért meg valószínűleg nem kapsz annyit, hogy előtakarékossági számlát nyiss.


Nekem egyébként nagyon kamunak tűnik az az ígéret, hogy három hónap után bejelentenek: akár fel is jelenthetnéd a céget, mert ez minden, csak nem törvényes.

2009. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Elég nehéz döntés, mert ugye ha dolgozom megszűnik a munkanélkülim, viszont a próbaidő alatt mivel nem jelent be se TB se semmi...

2009. jún. 17. 23:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert az ilyen nem is akar bejelenteni. Tapasztalatból beszélek. Ne vállalj így munkát, nem éri meg. Keress egy tisztességes munkáltatót, kötelesek próbaidő alatt is bejelenteni, ez SZABÁLY!
2009. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de az ilyen 3 hónap után sem fog bejelenteni. Nem beszélve arról, ha kap egy munkaügyi ellenőrzést, téged is ugyanúgy megbüntetnek, mint a munkáltatót. Lehet még jobban meg is hurcolnak, főleg, ha munkanélkülin is vagy mellette.
2009. jún. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kék munkavàllaloi könyvet muszàj vezetnie, anélkül megbüntetik, ràadàsul ugy tudom, hogy a büntetést neked is fizetned kell, nem csak a munkaadonak! Ne vàllald el!
2009. jún. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ki fog fizetni a ledolgozott napok után? Megoldás lehet ideiglenesen a kék kiskönyv, akkor a ledolgozott napokkal hosszabbodik a munkanélküli ideje, de havonta csak 15 nap lehet. De igy táppénzre nem vagy jogosult, ha bármi történik. Nem túl jó megoldás a fekete munka, ha lehet kerüld el.
2009. jún. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Ne vállald el szerintem sem.
2009. jún. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!