Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez így normális? Nyári gyakorl...

Ez így normális? Nyári gyakorlat van a botanikus kertben.1 hét mindenkinek 8. 00-13. 00-ig. Egy hónapja mikor ottvoltunk az osztályba aztmonda a főnök, hogy senki sem lesz egyedül?

Figyelt kérdés

Nyári gyakorlat van a botanikus kertben..1 hét mindenkinek 8.00-13.00-ig.Egy hónapja mikor ottvoltunk az osztályba aztmonda a főnök, hogy senki sem lesz egyedül, mármost gyakorlat van és egyedül voltam meg barátom is..én gazoltam kb 2cm.es gyomokat és kapáltam a napon a barátom meg homokot vitt fel talicskával egy dombra..:S, és ottvolt még egy egyetemista srác aki nagyobb kődarabokat csákányozott ki a földből meg talicskába elvitte. 9kor volt reggeliszünet..alapból esett az eső..de mind1 kb10 perc volt miközben az egyik ott (pénzért) dolgozó ember 9.45-kor rakta be a mikróba a kaját..de hagyjuk.. 12-kor lett ebédszünet de még a főnök hozzátette hogy 1kor megyünk el úgyis, nemkell ebédelnünk.. Jah s ingyen dolgozunk a sulinak..a kánikulában..szódavíz az jár. Üdítő van de pénzért! És mikor elmentünk a főnök hozzátette hogy holnap mikor jösztök akkor úgycsináljuk, hogy 1ig lesz munkánk,h ogy kitartson addig..

Plusz..az egyik munkás megkérdezte hogy mennyit kapunk mert tavaly közipiskolások kaptak pénzt


2009. jún. 18. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Madárnak néznek titeket, és próbálkoznak.

Ha elfogadod, nyertek. Ha nem, akkor is mi lesz? Semmi.

2009. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A leírtakból nem derül ki, csak következtetni tudom, hogy Te 18 éven aluli vagy. Így a fiatalok foglalkoztatására vonatkozó szabályt kell betartani, ami a 129/A az Mt-ben. Abban az van, hogy 4,5 óra elteltével kell egy félórás szünetet adni, és a napi munkaidő nem haladhatja meg a 8 órát, heti 40-t.

szóval a leírtakból semmi gáz nincs a gyakorlati helyet biztosítóval, igen ez az élet, lehet ez így durván hangzik, de ez a világ itthoni rendje.

Az, hogy nemkaptok érte pénzt, ez meg az iskola, aki előírta Nektek a gyakszit, mint kötelező elem a képzésetekben, sé a gyakorlati helyet biztosító intézmény közötti megállapodástól függ, ha idén a suli úgy állapodott meg, hogy nem fizet, akkor nem. Mert lássuk be gyakorlaton "nem végeztek" teljes értékű munkát, elvileg gyakorlati vezetőt kell biztosítani, aki felügyeli a munkátokat, nem azt jelenti, hogy végig veletek van, hanem hogy Ő mondja meg mit hogyan kell csinálni, és ellenőrzi, majd megmutatja hogy kellett volna, vagy hogy lett volna célszerű csinálni.

Remélem leírtam mindent, ha van kérdésed még, akkor csak bátran!

2009. jún. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!