Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol és mit dolgozik egy...

Hol és mit dolgozik egy közgazdász?

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 11:30
 1/3 anonim válasza:
100%

Nagyon szerteágazó lehet.

Én közgazdász vagyok, konkrétan a következőket dolgoztam eddig: nagyvállalati kontrolling osztály, ahol az éves üzleti tervet készítjük, ami egy csomó számítás a várható bevételekről és költégekről. Aztán intézmények gazdaságvezetője voltam - vagyok, itt költségvetés és éves beszámoló készítése, pénzforgalom irányítása, hogy mindig legyen megfelelő készpénz, de nem túl sok, apeh bevallások elkészítése, a gazdasági nyilvántartások vezetése vagy ellenőrzése, hogy jó-e, mindenféle kérdőív és adatszolgáltatás kitöltése, a könyvelési rendszer kialakítása, ellenőrzése hogy jó-e.

Én emellett idehaza őstermelőknek ügyintézek, mindenféle papírmunkát csinálok nekik.

Egy közgazdász, ha nem az egyetem mellé járt, érti az országos makrogazdasági adatokat, és pontosan látja, milyen szakadékba sodorja az országot a jelenlegi kormányzat. Nem könnyű 100 ember közt az egyedül "írástudónak" lenni.

Közgazdászok dolgoznak továbbá a bankokban, főleg bent, ahol nincsenek az ügyfelek szeme előtt.

A közgazdászok általában vezető pozíciókat töltenek be, legalábbis sokan közülük. Multiknál nagy számban találhatók.

2009. jún. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!!! :)
2009. jún. 20. 17:32
 3/3 Csati345 válasza:

Peeersze! Szerinted.

A közgazdász nem könyvelő!

A közgazdász egy átfogó név. Úgy mint a pedagógus. A pedagógus mit csinál? Magyart tanít? Hát nem az is egy átfogó név. Van óvodapedagógus, stb. Most ebbe nem megyek bele, de érthető, hogy egy átfogó név, gondolom.

Tehát a közgazdász is egy átfogó név. Foglalkozhat, pénzügyi területtel, számviteli területtel, marketing területtel, vállalkozásokkal, közigazgatással, bankkal, biztosítóval, stb. Ez attól függ, hogy ki mire szakosodik, mert szakirányt kell választani a felsőoktatási képzés során. Felsővezetői körbe is be tud kerülni több éves tapasztalattal, de akkor már egy bizonyos dologgal, tehát szakiránnyal foglalkozik. Minden szakirány megkívánja a továbbképzéseket. Pl.: Ha számviteli területen dolgozik valaki általában megvan a mérlegképes könyvelőije, ha bankban dolgozik, rendelkezik banki szakirányú vizsgákkal, ha biztosítónál dolgozik számtalan tréningen fog részt venni, ha marketinggel foglalkozik akkor marketing területen lesz képzése. Tehát ez egy átfogó név, de 99%-ban csatlakozik hozzá majd valamilyen egyéb képzés. Akik csak kisebb pozíciókban vannak, azoknak van a legkevesebb egyéb képzésük. Minél magasabb pozícióban van valaki, annál több képzésen, tréningen vesz részt. Vezetői szinten az angol nyelv elkerülhetetlen, nem papír kell róla, hanem beszélni kell, mert vezető általában találkozik értekezleten, vagy más találkozókon külföldi vezetőkkel, mert ugye a legtöbb vállalat külföldi tulajdonban van. Még a biztosítóban, vagy bankban is szükséges vezetői szinten az angol nyelv, mert ott is van külföldi tulaj, akivel néha értekezni kell. Ja és bankban bent nem csak közgazdászok vannak. Van IT, Beszerzés, logosztika, jog, értékesítés, HR, könyvelés, stb. Szóval minden van. Nem csak közgazdász kell. A könyvelésen könyvelők vannak, akik leginkább számvitellel foglalkoznak, a controlling is itt van ők is számvitelesek. A számvitel nem egyenlő a pénzüggyel.Tök más. Szóval a közgazdász egy átfogó név. Egy közös pontja van a szakmának, a pénz. Pénzzel foglalkozik. Az értékesítés is ide tartozik, mert a bevétel szerzés is a pénz begyűjtéséről szól.

2013. dec. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!