Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik a kilátások? Kinek van...

Mik a kilátások? Kinek van nagyobb veszteni valója?

Figyelt kérdés

A következő esetben kérem a véleményeteket. (Elsősorban jogászok, véleményét kérem, ha lehetséges.)


Az eset a következő:

2005-ben helyezkedtem el egy cégnél. Még a munkába állás előtt ismertem a vezetőket, tudtam, hogy vannak kétes ügyei, hiszen ezek nélkül a mai világban ritkán sikeres egy kis vállalkozás.

A megállapodás teljesen bizalmi, szóbeli megegyezésen alapult, kölcsönös bizalommal mindkét fél részéről. (Itt értem azt, hogy a fizetésem 25% átutalás, a maradék zsebbe feketén.) Tudom, hogy ezzel én is bűncselekményt követtem el, mert elfogadtam a feltételeket és együttműködtem a főnökeimmel. (A mai világban nem nagyon válogathat az ember.) Viszont a fizetés is csábítóan magas volt, jóval a régióban kapható fizetések felett. Pozíciómat tekintve középvezető vagyok, csak a főnökeim vannak felettem, alattam munkások helyezkednek el.

2-3 év alatt teljesen a bizalmukba fogadtak, mivel a tűz közelben ültem, beleláttam minden dokumentumba, hallottam minden elejtett szavukat, tudtam majdnem minden kétes ügyletről. Nagy projekteket vezényeltem le, rengeteg hasznot hozva a cégnek.


Nem tudom mikor fordult a kocka, de egy idő után kezdtem azt észrevenni, hogy a szóbeli megállapodásunk lassan oda lett. Egyre kevesebbet fizettek, a munka és a megterhelések egyre nagyobbak lettek. Lassan a túlórákat, a rengeteg befektetett energiát nem ismerték el. A végén odáig fajult a dolog, hogy ha elmentem szabira (2 hétre) a fizetésemnek a felét adták ide, azzal az indokkal, hogy szabin voltam, csak fél hónapot dolgoztam, nekik hasznot nem hoztam, ennyi munkáért ennyi fizetés jár. (Ugyanez van, ha beteg lesz az ember.) A főnökeim gerinctelenségét először próbáltam velük szép szóval tisztázni, majd bemerevítéssel. Egyik sem jutott eredményre. Megtettem az első lépéseket, hogy lássák nem duzzogok, nincsenek sérelmeim, rengeteget túlóráztam, hogy a megnyert munkák gyorsan, eredményesen le tudjuk számlázni a megrendelőnk felé. Viszont a bizalom, a régen megegyezett fizetés-munka arány nem állt helyre.


Ekkor felvettem a kesztyűt és én is gerinctelen lettem. Elkezdtem, titokban hangfelvételeket készíteni a bizalmas beszélgetésekről, dokumentumokat lementeni a főnökök számítógépéről és más forrásokból beszerezni azt a pénzt amit nem adtak ide. Szóval van egy csomó terhelő bizonyíték a kezembe (meg egy kis vaj a fülem mögött), de ez csak egy biztosíték, nem akarok visszaélni vele.


Most ott tartok, hogy már nem akarok tovább itt dolgozni, minden porcikám tiltakozik ellene, menni akarok. Inkább dolgozok bárhol másutt, ahol tisztességes munkáért tisztességes pénzt fizetnek, mert ezt a görbe utat nem szeretem.


Kérdésem:

Ha esetleg rájöttek, hogy dolgoztam egy kicsit saját zsebre is, megéri-e nekik bosszút állni? Kinek van veszteni valója? Megéri-e a főnökeimnek pereskedni?

Mondjuk ők játszva kifizetnek több százmillió forintot, míg én csak 1-2 mFt-ot tudnék kicsengetni. (Nem hiszem, hogy tudnak a hangfelvételekről és a birtokomban lévő egyéb dokumentumokról.)

Tudom, hogy én a sérelmeimet nem orvosolhatom jogi úton, hiszen belementem a játékba. A szerződésben szereplő fizetést mindig megkaptam, az APEH és az állambácsi felé, papíron minden rendben ment.


Köszönöm a válaszokat.


2009. jún. 21. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre csak annyit tudok mondani, hogy aki korpa közé keveredik, azt megeszik a disznók. Belementél a játékba, elfogadtad a tisztességtelen ügyleteket, kerestél elég szépen az elején. Fogd a kalapod és menj. Lehet ha elinditanál egy lavinát, annak hire menne és nem kapnál nem hogy tisztességes, de tisztességtelen munkát sem a környéken.
2009. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs mentség és nem is keresek kifogásokat, csak le akarok lépni. Belekóstoltam, nem tetszett és kész. Ez nem az én világom.
2009. jún. 21. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jogász, de: a hangfelvételért és a dokumentumokért bosszút állnak, ha megtudják. Az én véleményem, hogy amilyen gyorsan lehet, szabadulj meg tőlük és felejtsd el. Amúgy nem vagy a súlycsoportjuk. otthagyod őket és kész. szerintem.
2009. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!