Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi volt a legtöbb borraval...

Mennyi volt a legtöbb borravaló, amit kaptál?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok az ilyen irányú "rekordra". Esetleg azt is odaírhatod, hogy milyen munkakörben sikerült szert tenned rá.
2009. jún. 22. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
5000.-ft. Eligazítottam egy eltévedt külföldi urat és feleségét, akik azt sem tudták hol vannak.
2009. jún. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
3000 Ft, takarításért
2009. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
80 font, takarítás (2 családtól egy napon)
2009. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

213 ezer forint. 1999-ben.


Egy bankban dolgoztam. Egy csak oroszul beszélő emberke akart számlát nyitni. A fiókigazgató nekem szólt, hogy segítsek neki, csak én ismertem a nyelvet. Aztán az emberke megkérdezte, hogy meddig dolgozom. Miután megtudta, megkérdezte, hogy kivitelezhető volna-e, hogy munkaidő után taxival értem jön és elvisz, hogy segítsek neki 30-40 perc erejéig, mert képtelen megértetni magát 3 emberrel a hajókikőtőben. Mondtam, hogy OK, 1 óra az 3200 Ft, de minimum 2 óra nálam a tolmácsolás. Mondta, hogy OK. Elmentünk, beszéltünk a 3 emberrel, tisztáztuk a problémát 15 perc alatt. Elővette a pénztárcáját, de 6400 Ft helyett adott 2 darab ezermárkást, ami akkoriban olyan 220 ezer forintnak felelt meg.

2009. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Gratulálok mindannyiótoknak, mert szerintem a borravalót ki kell érdemelni, kedvesnek, segítőkésznek kell lenni, tehát "csak úgy" senki sem kap (legalábbis nem kellene kapnia) borravalót. Én sem adok, csak ha tényleg megérdemli az illető.


10:28-nak: nem semmi! ez most is sok pénz, de akkor biztosan még többet jelentett. Szándékosan adta az ezermárkásokat, vagy figyelemtlenségből? (értsd: visszakérdezted, hogy biztos-e benne, hogy ezt akarja neked adni? - amúgy nem ítéllek el, ha nem:)

2009. jún. 22. 11:34
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Csokor virág+bonbon.

Hivatalban dolgozom, ügyfelezek, nálunk le van tiltva központilag a boríték elfogadás, amit bármilyen érdekes,de helyesnek tartok. Ami jól esik: egyre több ügyfél keres engem személyesen, mondván, emberségesen oldom meg a gondjukat (lakásügy), nem érzik feszélyezve magukat, mint az ilyen helyeken általában.

Na nekem ez már több, mint a hálapénz.

2009. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Gratulálok az utolsónak! Nekem is ez a felfogásom, ahogy annakidején tanultuk: az úttörő ahol tud segít. És ha te kedves vagy, te is azt kapod vissza a többségtől. Sajnos kivételek mindig vannak. További sok sikert a munkádban.
2009. jún. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
És persze az életben is.:)))
2009. jún. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"értsd: visszakérdezted, hogy biztos-e benne, hogy ezt akarja neked adni?"


Nem. Aki adta, nem volt elmebeteg.

2009. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

:) Nem is azért kérdeztem vissza, csak rengeteg figyelmetlen emberrel találkozom (közéjük értve jómagam is), akiket, ha nem figyelmeztetnénk, akkor a fejüket is elhagynák, nemhogy a pénzükre figyeljenek:)


A többiekkel tökéletesen egyetértek, tényleg nagyon jól esik, ha visszakapjuk azt a kedvességet, amit a vendég/kliens vagy akár egy másik ember fele közvetítettünk.

(Az egyik legszívhezszólóbb "borravalómat" akkor kaptam, mikor egyik nyáron Tescoban kasszáskodtam. Érkezett egy nagyon öreg bácsi, csak néhány dolgot vásárolt. Szegény nem látott már túl jól, ezért megkért, hogy vegyem ki a pénztárcájából az összeget, és rakajam be a visszajárót meg a kasszaszalagot. Ahogy végeztem ezzel, kaptam tőle egy mosolyt és egy szem tejkaramellát az épp akkor vásárolt zacskóból. Hát, mondanom sem kell, majdnem elsírtam magam, annyira jól esett. Egyik legszebb emlékem...)

Köszönöm a válaszaitokat!

Várom a továbbiakat.

2009. jún. 23. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!