Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig hagyják még a magyar...

Meddig hagyják még a magyar munkavállalók ezt a szintű kihasználást?

Figyelt kérdés

Külföldi cégek, multik, szinte csak munkaerőkölcsönzőn keresztül hajlandóak foglalkoztatni, ehhez az állam is nagyban aszisztál.


Nade a munkaerőkölcsönzők is nagyrészben külföldi tulajdonban vannak, így azok nyeresége (tehát a mi bérünk egy része) is kivándorol az országból.



2012. ápr. 27. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
ez mindaddig így marad, amíg a kedves választópolgárok/munkavállalók csak bégetni tudnak birka módra az összefogás helyett. Ha a munkavállalók ahelyett, hogy a "lefele tapos, felfele nyal" elvet követnék, inkább az összefogásban és a csoportos érdekérvényesítésben gondolkodnának, akkor sok probléma megoldódna - nem csak a munkahelyeken.
2012. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát nem tom, továbbgondolva a dolgot, hogy a multi akkor inkább behoz olcsóbb munkaerőt szerbeket, ukránokat, törököket pl lásd mercédesz gyár, a magyar meg kapja be.


Nem tudom lenne e értelme, ha az állam nem áll a Magyarok mellé.

2012. ápr. 27. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hozna be olcsóbb munkaerőt, hanem tovább állna. Megvédhet minket az állam, de ha egy multinak nem vagyunk kedvező befektetés (olcsó és jó munkaerő, jó infrastruktúra stb.) akkor ennyi kereset se lenne. Ezzel nem mellettük vagyok, csak látom a két végletet.
2012. ápr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha munkaerőt kölcsönöznek, akkor őket könnyebb elbocsátani, nem kell utánuk megemelni a minimálbért, és a cég még így is jogosult marad állami támogatásokra.
2012. ápr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Amíg beszari a Magyar, ez nem is fog változni.
2012. ápr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!