Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 29 éves rendszermérnök vagyok,...

Nasher kérdése:

29 éves rendszermérnök vagyok, legkevesebb 8 év igazolható munkatapasztalattal és vezetői, valamint komoly nemzetközi tapasztalattal, stb - de 3 éve egyetlen nagyobb magyar HR cég sem hív be interjúra, még válaszra sem méltatnak. Miért?

Figyelt kérdés

Nem akarok felsorolni mi mindent csináltam eddig informatikus / IT architectként, elég az hozzá, hogy a banki informatika és a tőzsdei kereskedési rendszerek (pl. MetaTrader adatközpontok, stb.) tervezése és üzemeltetése a specialitásom. Emellett három éven át foglalkoztam IT üzemeltetésszervezési tanácsadással, valamint ITIL tanácsadással. De ez itt nem az önéletrajz helye, a legfontosabbakat azért gondoltam, leírom.


Az utóbbi három évet Anglia, Hollandia, Svájc és Észtország közt két-háromhavonta ingázva, projektmunkákkal töltöttem, mivel Magyarországon a HR cégek, de még a munkaadók sem állnak szóba velem. Minden jelentkezésemet néma csend követi, ha az automata reply-t leszámítjuk... Komolyan, már azt is próbáltam, hogy kísérletképpen jelentkeztem egy sysadmin droid szintű állásra, de még csak vissza sem írtak, annyit sem, hogy bocs, de nem kívánunk Önnel együttműködni. "Külföldön" is "csak" projektmunkát kapok, bár az legalább jól fizet, de a családalapítás emellett a hajtás mellett felejtős... Állandó, teljes munkaidős állásra sehol sem kellek, még relative alacsony (bruttó 40-50K GBP/év) fizetésekért sem. Magyarországon pedig egyáltalán sehová, semmilyen körülmények között. De tényleg sehol.


Mit csinálok rosszul szerintetek? Vagy van valamiféle HR feketelista amire felkerültem valamiért (mondjuk nem tudom miért...)? Hol lehet a probléma?



2012. ápr. 28. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Átláthatatlan rejtély. Keress inkább egy befolyásos ismerőst a szakmából, aki álláshoz segít. Nincs ebben semmi szégyellni való, hiszen megvan a szakmai multad. Nyilván el is fogod tudni végezni a munkádat.
2012. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szóljatok ha rosszil számolok


50ezer gpb,az 350-es árfolyamon 17.000.000 Ft

ez havi bruttó másfél millió alatt picivel


ez nettóban is 1millió magyar forint


ilyen fizuigénnyel ismerettség nélkül nem is fognak felvenni


nálunk az IT-sok 400ezer a max nettóban amit keresnek



ennyi a gond össz vissz

2012. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rossz helyesírásod mellett nem is érted a lényeget. Ki akar itt egymilliót keresni?! Egyszerűen ez a srác álláshoz szeretne jutni.
2012. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

második vagyok


ez nem az az oldal ahol a helyesirásom számit,itt a vélemény számit


és ő irta hogy még 40-50ezer gbp-ért se veszik fel,pedig az milyen kevés

külföldön igen,kevés,itt tedd össze a két kezed a negyedéért...

2012. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ott bszod el, hogy ezt itt kérdezed meg :D


Kissé alulexponált oldal ez az ilyen nagy flessekhez.

2012. ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Angliában nem kellesz teljes munkaidős állásra? Nekem volt 3 év hazai tapasztalatom és 2,5 hét alatt összejött egy jó meló. Mellesleg a bruttó 40-50 ezer GBP, egyáltalán nem kevés, sok angol IT-s is örülne ha ennyit kapna.
2012. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne írd bele az önéletrajzodba, hogy Angliában is dolgoztál. Otthon tudják, hogy itt többet keresel, és húzni fogod a szádat az otthoni fizetésre.
2012. ápr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ahoz latni kellene az oneletrajzod h meg lehessen mondani mi a baj vele. Lehet h ha megjelolod a fizu igenyedet es a fent emlitett GBP-ben mered, akkor emiatt nem hivnak be. Masreszt nagyon sok kisebb es kozepkategorias ceg kiszervezi mar az IT osztalyt, mert nem tudjak megengedni a bereket. Lehet az is a baj, h nem tudod eldonteni h hol elj, dolgozz. Egyebkent a legtobb HR-s cegnek vannak faik allashirdetesuk h adatbazisaba gyujtsenek adatot.

US, Ausztralia, NZ gondolkodtal mar?

2012. máj. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok embert keresünk ahol dolgozok,programozókat,tesztelőket.Nem tudom érdekelne-e.

Ha igen küldj egy CV-t nekem én meg továbbítom.

Vagy haver külföld basszus,Luxemburg,tudod te mennyit kereshetnél kint,Úristen,bele se merek gondolni :O

10-15ezer Eurót simán.Minek akarsz ebben az országban lenni,ez egy putrifészek,mondjuk ez a cég ahol vagyok ez nagyon jó,igen sok multinak dolgozunk ez a titok.


24Ffi

2012. máj. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!