Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha táppénzen vagyok, a munkált...

Ha táppénzen vagyok, a munkáltatóm behívhat- e dolgozni, és ha táppénz alatt kirúg mit tehetek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hívhat be és nem rúghat ki. Ha határozatlan idejű szerződésed van.

(Ha határozott idejű, akkor megszűnhet a szerződésed a lejárat napján, vagy meg is hosszabbíthat. Ilyenkor létezik valami passzív táppénz nevű dolog is, amit nekem múltkor itt magyarázott valaki, de nem emlékszem már rá, szerintem keress rá.)

2009. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A: táppénz alatt nem hívhat be dolgozni, ha mégis behív és te bemész, akkor jogosan vitathatja a táppénz jogosságát. Hiszen ha hívásra be tudtál menni dolgozni, akkor nem is vagy beteg.

B: táppénz alatt nem rúghat ki.


Amit tehet, mint munkáltató, hogy ha huzamosabb ideje vagy táppénzen, akkor kérheti a felülvizsgálatát, hogy jogosan vagy-e táppénzen.

Ha a táppénz ideje 15 napot meghaladja, akkor a tényleges munkába állást követő 15 napig rendes felmondással nem élhet a munkáltató, ha a 30 napot meghaladja, akkor 30 napos ez a védelem. Hangsúlyozom, ez a munkáltatói rendes felmondásra vonatkozik, vagyis rendkívüli felmondással, közös megegyezéssel, munkavállalói felmondással megszüntethető a munkaviszony.

Ha a táppénz ideje alatt vagy a védett időszakban él a munkáltatói rendes felmondással, akkor lehet a munkaügyi bírósághoz fordulni.

Az első válaszoló által említett passzív táppénz mindenkinek jár, aki a munkaviszony megszűnését követő 3 napon belül táppénzes állományba kerül, ennek a max. ideje 45 nap.

2009. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!